ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Արծվիկ Մինասյանը հանդիպում է ունեցել չեխական Fly United ընկերության հիմնադիրներ Յան Ստիլեցի և Եվա Ստիլցովայի հետ։
Ընկերությունը ծառայություններ է մատուցում զբոսաշրջության ոլորտում, համատեղելով պետական և մասնավոր ընկերությունների, անհատների հետ աշխատանքը բիզնեսի և հանգստի ոլորտներում։
Յան Ստիլեցը ներկայացրել է շուրջ 25-ամյա ընկերության փորձը, հայտնել այդ փորձառությամբ հայաստանյան մասնագետների հետ կիսվելու պատրաստակամությունը, նաև տեղեկացրել, որ երկրորդ անգամ այցելելով Հայաստան՝ արդեն մտադրություն ունեն բացելու Fly United-ի գրասենյակ։
Նախարարը ողջունել է Հայաստանի նկատմամբ չեխ գործարարների հետաքրքրությունը, ներկայացրել գործարար ոլորտին և ներդրումային ծրագրերին առնչվող կառավարության քաղաքականությունը, կարևորել նաև ավիացիայի բնագավառում ընկերության ունեցած փորձի փոխանակման հնարավորությունը։
Նախարարի հետ հանդիպումից հետո առավել մանրամասն ոլորտային հարցերը քննարկվել են Զբոսաշրջության կոմիտեի և Բիզնես Արմենիայի ներկայացուցիչների հետ։

Арцвик Минасян встретился с учредителями чешской компании Fly United
Министр экономического развития и инвестиций Армении Арцвик Минасян принял учредителей чешской компании Fly United Яна Стилеца и Еву Стилцову.
Компания Fly United предоставляет услуги в сфере туризма, совмещая работу с государственными и частными компаниями, а так же отдельными лицами, задействованными в сфере бизнеса и отдыха.
Ян Стилец представил 25-летний опыт компании, выразив готовность поделиться им с армянскими специалистами, а также сообщил, что посетив Армению во второй раз, компания уже планирует открыть здесь свой офис.
Министр Минасян приветствовал намерение чешских бизнесменов и интерес, проявленный к Армении, вкратце ознакомил гостей с политикой правительства относительно бизнес и инвестиционных программ, подчеркнул также важность обмена опытом компании в сфере авиации.
После встречи с министром секторальные вопросы более подробно были обсуждены с представителями Комитета по туризму и Фонда «Бизнес Армения».