ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Արծվիկ Մինասյանը հանդիպում է ունեցել Bitfury տեխնոլոգիական ընկերության ներկայացուցիչների հետ։
Հանդիպումը նախաձեռնել էր «Հայաստանի իրավազորություն» հիմնադրամը՝ ներկայացնելու «Ներածություն ապակենտրոնացված ռեգիստրի /բլոկչեյն/ տեխնոլոգիայի մասին» խորհրդատվական-կրթական ծրագիրը, որը նախատեսված է համապատասխան քաղաքացիական ծառայողների համար և իրականացվելու է այդ ոլորտում լուծումների մշակման և կիրառման գործնական փորձ ունեցող միջազգային փորձագետների մասնակցությամբ։
Հանդիպման մասնակիցներին ներկայացվել են պետական կառավարման և բիզնեսի ոլորտում բլոկչեյն տեխնոլոգիաների ներդրման առավելությունները և մի շարք երկրներում Bitfury ընկերության իրականացրած գործնական նախագծերը։ Անդրադարձ է եղել թափանցիկության հասնելու բլոկչեյն տեխնոլոգիաների հիմնական առավելություններին, տվյալների անվտանգությանը, տեխնոլոգիական առանձնահատկություններին, տարբեր ոլորտներում նոր տեխնոլոգիաների ներդրման հնարավորություններին։

Были обсуждены вопросы внедрения блокчейн-технологий в сферы государственного управления и бизнеса
Министр экономического развития и инвестиций Армении Арцвик Минасян встретился с представителями технологической компании Bitfury.
Встреча была инициирована Фондом «Юрисдикция Армении» с целью представления консультативно-образовательной программы «Введение в технологию децентрализованного регистра (блокчейн)», которая предназначена для соответствующих государственных служащих и будет осуществляться с участием международных экспертов, имеющих практический опыт в разработке и применении решений в данной сфере.
Участники встречи были ознакомлены с преимуществами внедрения блокчейн-технологий в сферы государственного управления и бизнеса, а также с рабочими проектами компании Bitfury, реализованными в ряде стран. Было указано также на основные преимущества блокчейн-технологий при обеспечении прозрачности и безопасности данных, на технологические особенности и возможности внедрения новых технологий в разных сферах.