Արծվիկ Մինասյանը հանդիպում է ունեցել PwC-ի հայաստանյան ներկայացուցիչների հետ
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Արծվիկ Մինասյանը հանդիպում է ունեցել «Փրայսուոթերսհաուս Կուպերս Հայաստան» (PwC Armenia) ընկերության գործադիր տնօրեն Վիկտոր Նալբանդյանի և հարկային բաժնի մենեջեր Անժելա Մեսրոպյանի հետ։
Հանդիպմանը մասնակցել են նախարարի տեղակալներ Մանե Ադամյանը, Ալբերտ Բաբայանը և Հակոբ Ավագյանը, Պետգույքի կառավարման կոմիտեի նախագահ Նարեկ Բաբայանը, այլ պաշտոնատար անձինք։
Քննարկվել են Good Governance Fund-ի (Լավ կառավարման հիմնադրամ) շրջանակներում հնարավոր համագործակցության հարցերը։ Մասնավորապես, քննարկվել են կորպորատիվ կառավարման օրենսդրական բարելավման, որակի ենթակառուցվածքների ոլորտում հայաստանյան կառույցների կարողությունների զարգացման, ինչպես նաև ոլորտը կանոնակարգող իրավական ակտերի վերլուծության, արտահանմանն ուղղված արդյունաբերական քաղաքականության վերանայմանն ուղղված հարցեր։ Անդրադարձ է եղել Տնտեսական զարգացման և հետազոտությունների կենտրոնի աշխատանքի բարելավմանը,Պետական գույքի կառավարման կոմիտեի կարողությունների հզորացմանն ու մի շարք այլ հարցերի։

Арцвик Минасян встретился с представителями компании PwC Armenia
Министр экономического развития и инвестиций Армении Арцвик Минасян встретился с генеральным директором компании PwC Armenia Виктором Налбандяном и менеджером налогового отдела Анжелой Месропян.
На встрече присутствовали заместители министра Мане Адамян, Альберт Бабаян и Акоп Авагян, председатель Комитета по управлению государственным имуществом Нарек Бабаян, другие официальные лица.
Стороны обсудили вопросы возможного сотрудничества в рамках Good Governance Fund (Фонда эффективного управления). В частности, предметом обсуждения были вопросы совершенствования законодательства в области корпоративного управления, развития потенциала армянских органов инфраструктуры качества, а также вопросы, касающиеся анализа регулирующих сферу нормативных правовых актов, пересмотра экспортно-ориентированной промышленной политики. Обсуждались также возможности улучшения деятельности Центра экономического развития и исследований, развития потенциала Комитета по управлению государственным имуществом, ряд других вопросов.