ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Արծվիկ Մինասյանի գլխավորած պատվիրակությունը երկօրյա այցով՝ հուլիսի 23-ից 24-ը, գտնվում է Արցախի Հանրապետությունում։
Հուլիսի 23-ին ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Արծվիկ Մինասյանին ընդունել է Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը։
Քննարկվել են հայկական երկու պետությունների տնտեսական համագործակցությանը և զբոսաշրջության զարգացմանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Հանդիպմանը մասնակցել են ԱՀ էկոնոմիկայի և արտադրական ենթակառուցվածքների նախարար Լևոն Գրիգորյանը, մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարար Լեռնիկ Հովհաննիսյանը:

Президент Республики Арцах Бако Саакян принял министра экономического развития и инвестиций Республики Армения Арцвика Минасяна
Делегация во главе с министром экономического развития и инвестиций Арцвиком Минасяном с двухдневным визитом, с 23 по 24 июля, находится в Республике Арцах.
23 июля министра экономического развития и инвестиций Арцвика Минасяна принял президент Республики Арцах Бако Саакян.
Собеседники обсудили ряд вопросов, касающихся экономического сотрудничества и развития туризма двух армянских государств.
На встрече присутствовали министр экономики и производственных инфраструктур Республики Арцах Левон Григорян и министр культуры, по делам молодежи и туризма Республики Арцах Лерник Оганесян.