Հուլիսի 23-ին ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Արծվիկ Մինասյանին ընդունել է Արցախի պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը։
Արցախի պետնախարարը կարևորել է Արցախում և Հայաստանում տնտեսական զարգացման ծրագրերի և իրականացվող բարեփոխումների ներդաշնակեցումը։
Արծվիկ Մինասյանը, ներկայացնելով իր գլխավորած պատվիրակության արցախյան այցելության առաջնահերթությունները, տեղեկացրել է, որ դրանք ներառում են արցախյան արտադրանքի միջազգային արտահանմանը նպաստելը, որակի ենթակառուցվածքների (սերտիֆիկացում, հավատարմագրում) զարգացման հարցում փորձի փոխանակումը և աջակցությունը Արցախի զբոսաշրջային հնարավորությունների զարգացմանը։
Դրական գնահատելով նման ձեռնարկումները՝ Գրիգորի Մարտիրոսյանը հատկապես կարևորել է փոքր եւ միջին ձեռնարկատիրության խթանման և զարգացման պետական ծրագրերի երկուստեք կատարելագործումը։ Որպես այս հարցում կիրառական լուծման օրինակ՝ կողմերը քննարկել են արցախյան սերտիֆիկացման ծառայությունների ինտեգրումը ՀՀ համապատասխան կառույցներին։

Григорий Мартиросян и Арцвик Минасян обсудили приоритеты экономического сотрудничества
23 июля министрa экономического развития и инвестиций Республики Армения Арцвикa Минасянa принял государственный министр Республики Арцах Григорий Мартиросян.
Государственный министр Арцаха отметил важность гармонизации программ экономического развития и проводимых реформ в Арцахе и Армении.
Представляя приоритеты визита возглавляемой им делегации в Арцах, Арцвик Минасян отметил, что они включают содействие международному экспорту продукции Арцаха, обмен опытом по вопросам развития инфраструктур качества (сертификация, аккредитация) и стимулирование развития туристических возможностей Арцаха.
Дав положительную оценку подобным начинаниям, Григорий Мартиросян особо подчеркнул важность обоюдного совершенствования государственных программ стимулирования и развития малого и среднего предпринимательства.В качестве примера практического решения проблем в этой сфере, стороны обсудили возможности интегрирования сертификационных служб Арцаха в соответствующие структуры Армении.