ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Արծվիկ Մինասյանը հանդիպում է ունեցել Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ) Արևելյան Եվրոպայի և Կովկասի երկրների գծով համակարգման տնօրեն Ֆրենսիս Մալիժի, ավագ տնտեսագետ Սերգեյ Գուրիևի, Կովկասի տարածաշրջանային տնօրեն Բրունո Բալվաներայի, ՎԶԵԲ-Հայաստան գրասենյակի տնօրեն Դմիտրի Գվինդաձեի հետ։
Հանդիպմանը մասնակցել են նախարարի տեղակալներ Մանե Ադամյանը, Ալբերտ Բաբայանը, Ավագ Ավանեսյանը, այլ պաշտոնատար անձինք։
Հանդիպման առանցքում ՎԶԵԲ-ի գործունեությանը և համագործակցության հետագա զարգացմանն առնչվող հարցերն են եղել։
Նախարարը նշել է ՎԶԵԲ-ի հետ համագործակցության կարևորությունը, պաշտոնյաների խնդրանքով ներկայացրել տնտեսության զարգացման միտումներն ու բարեփոխումների իրականացման ընթացքը։ Անդրադարձ է եղել բարենպաստ ներդրումային դաշտի և գործարար միջավայրի ձևավորման խնդիրներին։ Նախարարը հատկանշել է պետություն-մասնավոր հատված փոխգործակցության օրենսդրական դաշտի ձևավորման գործում ՎԶԵԲ-ի կողմից ցուցաբերվող աջակցությունը։
Հանդիպման ավարտին կողմերը վերահաստատել են համագործակցության և գործընկերային հարաբերությունների զարգացման պատրաստակամությունը։

Министр экономического развития и инвестиций Армении Арцвик Минасян принял управляющего директора Европейского банка реконструкции и развития (ЕБРР) в странах Восточной Европы и Кавказа Франсиса Малижа, старшего экономиста Сергея Гуриева, регионального директора на Кавказе, в Молдове и Беларуси Бруно Бальванера, директора офиса ЕБРР-Армения Дмитрия Гвиндадзе.
На встрече присутствовали заместители министра Мане Адамян, Альберт Бабаян, Аваг Аванесян, другие ответственные сотрудники министерства.
Главной темой беседы была деятельность ЕБРР в Армении и вопросы, касающиеся дальнейшего развития сотрудничества.
Министр Минасян подчеркнул важность сотрудничества с ЕБРР и по просьбе гостей вктатце представил тенденции экономического развития Армении и процесс осуществляемых в стране реформ. Были затронуты также вопросы формирования благоприятного инвестиционного климата и деловой среды. Министр особо отметил помощь ЕБРР, оказываемую при разработке законодательной базы для государственно-частного партнерства.
В конце встречи стороны подтвердили свою готовность способствовать дальнейшему развитию сотрудничества и и укреплению партнерских отношений.