ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Արծվիկ Մինասյանը հանդիպում է ունեցել Morganfield AG ընկերության ներկայացուցիչների հետ՝ ֆինանսական տնօրեն Յուրի Երշովի գլխավորությամբ։
Հանդիպմանը մասնակցել են նախարարի տեղակալ Ալբերտ Բաբայանը, ներդրումների ներգրավման և համակարգման վարչության պետ Վահագն Լալայանը, միջազգային համագործակցության վարչության պետ Արմեն Այվազյանը։
Քննարկվել են Հայաստանի ներդրումային քաղաքականությանն ու գործարար միջավայրին առնչվող հարցեր։
Հյուրերը ներկայացրել են իրենց հետաքրքրվածությունը, մասնավորապես, շինարարության, վառելիքի, բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտներում գործունեություն ծավալելու առնչությամբ։
Նախարար Մինասյանն անդրադարձել է հանրապետությունում իրականացվող բարեփոխումներին, նշել ներդրումային օրենսդրության և գործարար միջավայրի բարելավմանն ուղղված աշխատանքները։ Հյուրերին ներկայացվել են Հայաստանում գործող ազատ տնտեսական գոտիներում գործունեություն ծավալելու առավելությունները, ներդրումային ծրագրերի իրականացման ընթացքում տրվող հարկային և մաքսային արտոնությունները։
Հանդիպման ավարտին կողմերի միջև պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել աշխատանքային քննարկումների և համապատասխան տեղեկատվության փոխանակման կապակցությամբ։

Арцвик Минасян встретился с представителями компании Morganfield AG
Министр экономического развития и инвестиций Армении Арцвик Минасян встретился с представителями компании Morganfield AG во главе с финансовым директором Юрием Ершовым.
На встрече присутствовали заместитель министра Альберт Бабаян, начальник управления по привлечению и координации инвестиций Ваагн Лалаян, начальник управления по международному сотрудничеству Армен Айвазян.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся инвестиционной политики и бизнес-среды Армении.
Гости представили свою заинтересованность начать деятельность, в частности, в строительной и топливной отраслях, а также в сфере высоких технологий.
Министр Минасян рассказал о проводимых в стране реформах, отметив работу, направленную на совершенствование инвестиционного законодательства и улучшение бизнес-среды. Гостям были представлены также преимущества деятельности в свободных экономических зонах Армении, налоговые и таможенные льготы, предоставляемые при реализации инвестиционных программ.
По завершении встречи стороны договорились о проведении рабочих обсуждений и обмене соответствующей информацией.