ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Արծվիկ Մինասյանը հանդիպում է ունեցել Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության ներկայացուցիչների հետ՝ ՀԲԸՄ հայաստանյան գրասենյակի նախագահ Վազգեն Յագուբյանի գլխավորությամբ։
Հանդիպմանը մասնակցել են նախարարի տեղակալներ Ալբերտ Բաբայանն ու Ավագ Ավանեսյանը, այլ պաշտոնատար անձինք։ Քննարկման առանցքում նախարարության և համահայկական կառույցի համագործակցությանն առնչվող հարցերն են եղել։
Վազգեն Յագուբյանը տեղեկացրել է, որ ՀԲԸՄ-ն շարունակում ընդլայնել իր աշխատանքները և նոր թափով սկսելու են սոցիալ-տնտեսական ծրագրերի իրականացումը, ինչը և այս հանդիպման նպատակն է` հասկանալու նախարարության հետ աշխատանքի առաջնահերթությունները, կամուրջ դառնալու Սփյուռքի և Հայաստանի գործարարների համար։
Արծվիկ Մինասյանը բարձր է գնահատել ՀԲԸՄ շարունակական և նպատակային աշխատանքը և ողջունել տնտեսական ոլորտի նկատմամբ կառույցի փոխգործակցության պատրաստակամությունը և հետաքրքրվածությունը։
Նախարարը ներկայացրել է ոլորտում իրականացվող բարեփոխումները, անդրադարձել համագործակցության հնարավոր հեռանկարներին։ Խոսվել է, մասնավորապես, ոլորտային մասնագետների կարողությունների հզորացման, կադրային բազայի լրացման, ներդրումների խթանման և մի շարք այլ հարցերի մասին։
Հանդիպման ավարտին համաձայնություն է ձեռք բերվել սեղմ ժամկետներում համապատասխան տեղեկատվության փոխանակման, անհրաժեշտության դեպքում՝ աշխատանքային խմբերի ստեղծման մասին։

Министр экономического развития и инвестиций Армении Арцвик Минасян принял представителей Всеобщего армянского благотворительного союза (AGBU) во главе с президентом офиса союза в Армении Вазгеном Ягубяном.
На встрече присутствовали заместители министра Альберт Бабаян и Аваг Аванесян, а также другие официальные лица. Темой обсуждения были вопросы, связанные с сотрудничеством министерства и благотоврительного союза.
Вазген Ягубян сообщил, что AGBU продолжает расширять свою деятельность и намерен с новым энтузиазмом осуществлять социально-экономические программы, и целью данной встречи является понимание приоритетов сотрудничества с министерством с тем, чтобы стать мостом для предпринимателей диаспоры и Армении.
Арцвик Минасян высоко оценил последовательную и целенаправленную деятельность AGBU и приветствовал заинтересованность благотворительного союза к экономической сфере, а также готовность к сотрудничеству.
Министр представил реформы, осуществляемые в сфере экономики, отметил возможные перспективы сотрудничества. В частности, были затронуты вопросы увеличения потенциала профессиональных возможностей отраслевых специалистов, восполнения кадровой базы, стимулирования инвестиций и целый ряд других.
По завершении встречи, была достигнута договоренность об обмене соответствующей информацией в кратчайшие сроки и, при необходимости, создании рабочих групп.