Արծվիկ Մինասյանը հանդիպում է ունեցել Տիմուր Ժակսիլիկովի հետ
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Արծվիկ Մինասյանը հանդիպում է ունեցել Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի տնտեսության և ֆինանսական քաղաքականության հարցերով կոլեգիայի անդամ (նախարար) Տիմուր Ժակսիլիկովի հետ։
Հանդիպմանը մասնակցել են փոխնախարար Ալբերտ Բաբայանը, ԵՏՀ ֆինանսական դեպարտամենտի տնօրեն Արման Խաչատուրյանը, ԵՏՀ տնտեսության և ֆինանսական քաղաքականության հարցերով կոլեգիայի անդամի խորհրդական Սամատ Ալիևը, ՏԶՆՆ ԵԱՏՄ և արտաքին առևտրի վարչության պետ Նաիրա Կարապետյանը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տնտեսական քաղաքականությանը վերաբերող հարցեր։ Անդրադարձ է եղել ԵԱՏՄ շրջանակներում աշխատուժի տեղաշարժի, կենսաթոշակային, մաքսատուրքերի վերաբաշխման, ԱԱՀ վերադարձման, դրա փոխհաշվարկի, գործարարների հետ անմիջական աշխատանքի և մի շարք այլ հարցերի։ Քննարկվել են նաև ընթացիկ տարվա հոկտեմբերին Երևանում նախանշվող «Եվրասիական շաբաթ» միջազգային համաժողովին առնվող հարցեր։

Министр экономического развития и инвестиций Армении Арцвик Минасян встретился с членом Коллегии по вопросам экономической и финансовой политики Евразийской экономической комиссии (министром) Тимуром Жаксиликовым.
На встрече присутствовали заместитель министра экономического развития и инвестиций РА Альберт Бабаян, директор Департамента по финансам Евразийской экономической комиссии Арман Хачатурян, советник члена Коллегии по по вопросам экономической и финансовой политики Евразийской экономической комиссии Самат Алиев, начальник управления по внешней торговле и Евразийскому экономическому союзу (ЕАЭС) министерства Наира Карапетян.
В ходе встречи обсуждались вопросы, касающиеся экономической политики. Собеседники обсудили также пенсионные вопросы, вопросы передвижения рабочей силы в рамках ЕАЭС, перераспределения таможенных пошлин, возмещения НДС, взаимных рассчетов, непосредственной работы с предпринимателями и ряд других. Стороны коснулись также организационных вопросов, связанных с проведением международного форума «Евразийская неделя», запланированным на октябрь текущего года в Ереване.