ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Արծվիկ Մինասյանը հանդիպում է ունեցել Իրանի Իսլամական Հանրապետության Մեջլիսի Իրան-Հայաստան պատգամավորական բարեկամական խմբի անդամների հետ։
Հանդիպումը կայացել է ՀՀ-ում ԻԻՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Սեյեդ Քազեմ Սաջադիիի նախաձեռնությամբ և մասնակցությամբ։ Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև ՀՀ ՏԶՆ նախարարի խորհրդական Արեգ Ղարաբեգյանը, Միջազգային համագործակցության վարչության պետ Արմեն Այվազյանը, այլ պատասխանատուներ։
Նախարարը ողջունել է հյուրերին, շնորհակալություն հայտնել դեսպանին հանդիպման նախաձեռնության համար և նշել, որ հայ-իրանական տնտեսական հարաբերությունները քաղաքականի մակարդակին հասցնելու մեծ ներուժ կա ու իրանցի խորհրդարանականների հետ հանդիպումը հաստատապես նպաստելու է ոլորտում շատ հարցերի լուծմանը։ Հյուրերին նախարարը ներկայացրել է Հայաստանի տնտեսության ոլորտում իրականացվող բարեփոխումները։
Իրան-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Ռամազան Ալի Սոբհանիֆարը, շնորհակալություն հայտնելով հանդիպման համար, խոսել է իրանցի գործարարների համար հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի մասին։ Հանդիպմանը քննարկվել են, մասնավորապես, Մեղրու ազատ տնտեսական գոտու լիարժեք գործարկմանը, էներգետիկայի, զբոսաշրջության, բեռնափոխադրումների, ներդրումների խթանմանը և մի շարք այլ ոլորտներին առնչվող հարցեր։
Հանդիպման ավարտին կողմերը ևս մեկ անգամ ընդգծել են քննարկված հարցերը գործնականի վերածելու և հետևողական աշխատանքի պատրաստակամությունը։

Министр экономического развития и инвестиций Армении Арцвик Минасян встретился с членами парламентской группы дружбы Иран-Армения Меджилиса Исламской Республики Иран.
Встреча состоялась по инициативе и при участии Чрезвычайного и полномочного посла Ирана в Армении Сейеда Казем Саджади. На встрече присутствовали также советник министра Арег Карабегян, начальник управления по международному сотрудничеству Армен Айвазян и другие ответственные лица.
Министр Минасян приветствовал гостей, поблагодарил посла Ирана за организацию встречи и отметил, что есть большой потенциал для поднятия армяно-иранских экономических отношений на уровень политических, и что встреча с иранскими парламентариями определенно будет способствовать решению многих вопросов в сфере экономики. Министр вкратце рассказал иранским парламентариям о реформах, проводимых в экономике Армении.
Руководитель парламентской групы дружбы Иран-Армения Рамазан Али Собханифар, поблагодарив министра за встречу, представил ряд вопросов, интересующих иранских бизнесменов. Стороны, в частности, обсудили вопросы, касающиеся полноценной реализации деятельности свободной экономической зоны Мегри, стимулирования энергетики, туризма, грузоперевозок, инвестиций и ряд других вопросов.
В завершение встречи стороны еще раз подчеркнули готовность к последовательной работе и реализации обсужденных на встрече вопросов.