Արծվիկ Մինասյանն ամփոփել է պաշտոնավարման 100 օրը
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Արծվիկ Մինասյանը սեպտեմբերի 3-ին ամփոփել է պաշտոնավարման 100 օրը:
Նախարարն անդրադարձել է ՏԶՆ նախարարության իրականացրած գործունեությանը՝ ներկայացնելով տնտեսական քաղաքականության առաջնահերթություններն ու իրականացվող բարեփոխումների ընթացքը։
Նախարարն առանձնահատուկ ընդգծել է մի շարք ուղղություններ, մասնավորապես, խոսել գործարար և ներդրումային միջավայրի բարեփոխումների, արտահանման խթանման, պետգույքի կառավարման, զբոսաշրջության, ինովացիոն քաղաքականության, ազատ տնտեսական գոտիների ստեղծման ու զարգացման և մի շարք այլ ոլորտներում իրականացվող աշխատանքների մասին։ Արծվիկ Մինասյանը նշել է նախատեսվող օրենսդրական կարգավորումների մասին, առանձնահատուկ կարևորել պետություն-մասնավոր հատված գործակցության և ներդրումների պաշտպանության օրինագծերի ընդունման անհրաժեշտությունը։
Ստորև ներկայացնում ենք տեղեկատվություն իրականացված աշխատանքների և արձանագրված արդյունքների վերաբերյալ։

Министр экономического развития и инвестиций РА Арцвик Минасян на состоявшейся 3 сентября пресс-конференции подвел итоги 100-дневной деятельности.
Министр вкратце рассказал журналистам о работе, проделанной Министерством экономического развития и инвестиций за указанный период, представив приоритеты экономической политики и процесс осуществляемых реформ.
Министр особо подчеркнул ряд направлений деятельности министерства. В частности он коснулся реформ в сфере деловой и инвестиционной среды, вопросов содействия экспорту, управления государственным имуществом, развития туризма, инновационной политики, создания и развития свободных экономических зон и работы, осуществляемой в ряде других сфер. Арцвик Минасян говорил также о намечаемых законодательных изменениях, особо подчеркнув необходимость принятия законопроектов о государственно-частном партнерстве и защите инвестиций.