Նիկոլ Փաշինյանը տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության աշխատակազմին է ներկայացրել Տիգրան Խաչատրյանին
17 Հոկտեմբեր, 2018
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն այսօր այցելել է ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարություն և աշխատակազմին ներկայացրել նորանշանակ նախարարի պաշտոնակատար Տիգրան Խաչատրյանին:
Նիկոլ Փաշինյանը շնորհակալություն է հայտնել պաշտոնաթող նախարար Արծվիկ Մինասյանին համատեղ աշխատանքի համար՝ ընդգծելով, որ դեռևս խորհրդարանական տարիներից միասին աշխատելու դրական փորձ կա, և հետագայում այլ ձևաչափով ևս համագործակցելու առիթ կլինի:
Շնորհավորելով նորանշանակ նախարարի պաշտոնակատարին՝ վարչապետի պաշտոնակատարը նշել է, որ Տիգրան Խաչատրյանը համակարգում նոր մարդ չէ, և այդ հանգամանքը ևս կնպաստի, որպեսզի անցումը հնարավորինս սահուն լինի, արդեն իսկ սկսված ծրագրերը հաջող շարունակվեն և ավարտին հասցվեն:
Արծվիկ Մինասյանը շնորհակալություն է հայտնել վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանին համատեղ աշխատանքի համար և շնորհավորելով Տիգրան Խաչատրյանին՝ նշել, որ մարդկային և մասնագիտական որակների շնորհիվ նա նոր ձեռքբերումներ և հաջողություններ կարձանագրի ոլորտում:
Իր հերթին Տիգրան Խաչատրյանը շնորհակալություն է հայտնել վարչապետի պաշտոնակատարին՝ տնտեսության կարգավորման ոլորտում կարևոր գործառույթ իրականացնող կառույցի ղեկավարի պատասխանատու պաշտոնը վստահելու համար: Նրա խոսքով՝ շարունակականությունը լինելու է այն գրավականներից մեկը, որը ոլորտին հետագա հաջողություններ է բերելու:

Acting Prime Minister Nikol Pashinyan visited the Ministry of Economic Development and Investments to introduce newly appointed Acting Minister Tigran Khachatryan.
Nikol Pashinyan thanked former Minister Artsvik Minasyan for cooperation, emphasizing that he still remembered the positive experience of collaboration in the National Assembly and there would be an opportunity to cooperate in the future as well.
Congratulating the acting Minister, the Acting Prime Minister noted that Tigran Khachatryan is not a new person in the system, which will help him ensure a smooth transition in order to bring to completion the already started programs.
Artsvik Minasyan expressed gratitude to the acting Prime Minister Nikol Pashinyan for joint work, congratulated Tigran Khachatryan and noted that owing to his human and professional qualities, he will boast new achievements in implementing different programs.
In turn, Tigran Khachatryan expressed gratitude to the Acting Prime Minister for trusting the responsible position of head of an important government agency. According to him, continuity will be one of the guarantees that will lead to further success to the sphere.