Տիգրան Խաչատրյանը հանդիպել է «Գուոմինգ» ընկերության ներկայացուցիչներին․քննարկվել են ներդրումային հնարավորությունները
22 Հոկտեմբեր, 2018
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումներիի նախարարի պաշտոնակատար Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է չինական «Գուոմինգ» ընկերության ներկայացուցիչներին։ «Մեկ գոտի, մեկ ճանապարհ» ծրագրում ընդգրկված ընկերության ներկայացուցիչները նշել են, որ հետաքրքրված են Հայաստանում ներդրումներ կատարելու հնարավորությամբ, մասնավորապես ալյումինե կահույքի արտադրության ոլորտում։ Տիգրան Խաչատրյանը գործարարներին է ներկայացրել Հայաստանի տնտեսության կառուցվածքը, ներդրումային և գործարար միջավայրը, հարկային դաշտը, աշխատուժի առավելությունները, արտահանման լայն հնարավորությունները։ Նախարարի պաշտոնակատարը վստահեցրել է հյուրերին, որ Հայաստանի կառավարությունը կսատարի ներդրումային ցանկացած նախաձեռնություն և կաջակցի ներդրողներին։
«Մենք բարձր ենք գնահատում չինացի ներդրողների հետաքրքրությունը Հայաստանում առկա պոտենցիալ ներդրումային ծրագրերի շուրջ։ Մենք արդեն իսկ ունենք չինական ներդրումներով իրականացված ծրագրեր, կան նաև իրականացման ընթացքում գտնվող ծրագրեր։ Լիահույս եմ, որ այս հանդիպումը և մեր հետագա համագործակցությունը ևս կհաջողի»։
«Գուոմինգ» ընկերության ներկայացուցիչները հայտնել են, որ մասնագետները ուսումնասիրություններ կկատարեն Հայաստանում ներդրումներ կատարելու հեռանկարերի շուրջ և կձեռնարկեն համապատասխան քայլեր։

Tigran Khachatryan meets with representatives of "Guoming" company: Investment opportunities were discussed
22 October, 2018
Acting RA Minister of Economic Development and Investments Tigran Khachatryan met with representatives of the Chinese company "Guoming". Representatives of the company included in the “One Zone, One Way” program mentioned that they are interested in making investments in Armenia, particularly in the field of aluminum furniture production. Tigran Khachatryan presented to the businessmen the structure of Armenia's economy, its investment and business environment, the tax field, the benefits of the labor force and wide export opportunities. The Acting Minister assured the guests that the Armenian government will support any investment initiative and will assist the investors.
"We highly appreciate the interest of Chinese investors in the potential investment projects in Armenia. We already have projects implemented with Chinese investments, as well as programs that are under implementation. I hope that this meeting and our further cooperation will also succeed."
Representatives of "Guoming" Company informed that the specialists will carry out studies on the prospects of investments in Armenia and will take appropriate steps.