Տիգրան Խաչատրյանը հանդիպել է ՀԲ հայաստանյան գրասենյակի տնօրենի հետ
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի պաշտոնակատար Տիգրան Խաչատրյանը հոկտեմբերի 25-ին հանդիպում է ունեցել Համաշխարհային բանկի հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Սիլվի Բոսութղոյի հետ:
Վերջինս շնորհավորել է Տիգրան Խաչատրյանին նշանակման կապակցությամբ և հաջողություն մաղթել պատասխանատու աշխատանքում:
Նախարարի պաշտոնակատարը շնորհակալություն է հայտնել Սիլվի Բոսութղոյին և ընդգծել, որ մշտապես մեծ սիրով է համագործակցել Համաշխարհային բանկի հետ:
Նախարարի պաշտոնակատարը և ՀԲ գրասենյակի տնօրենը հանդիպման ընթացքում քննարկել են մեր երկրի հետ համագործակցության նոր շրջանակին առնչվող զարգացումները:
Կողմերն անդրադարձել են նաև «Առևտրի խթանում և որակի ենթակառուցվածքներ» ծրագրի շրջանակներում տարվող աշխատանքներին:
Տիգրան Խաչատրյանը և Սիլվի Բոսութղոն քննարկել են Համաշխարհային բանկի «Գործարարությամբ զբաղվելը» զեկույցում Հայաստանի դիրքի բարելավմանը միտված աշխատանքները, զեկույցից սպասվող ակնկալիքները:

25 октября исполняющий обязанности министра экономического развития и инвестиций Тигран Хачатрян встретился с руководителем ереванского офиса Всемирного банка Сильви Босутро.
Поздравив Тиграна Хачатряна с назначением, Сильви Босутро пожелала ему успехов в ответственной работе министра.
Тигран Хачатрян поблагодарил Сильви Босутро и подчеркнул, что он всегда с удовольствием сотрудничал с Всемирным банком.
В ходе встречи собеседники обсудили перспективы дальнейшего взаимосотрудничества в рамках нового формата.
Стороны коснулись также работы, проводимой в рамках программы «Стимулирование торговли и инфраструктуры качества».
Темой беседы Тиграна Хачатряна и Сильви Босутро была также работа, проделанная по улучшению позиции Армении в Докладе Всемирного банка Doing Business и ожидаемые от Доклада результаты.