Տիգրան Խաչատրյանը հանդիպել է ՀԲ հայաստանյան գրասենյակի տնօրենի հետ
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի պաշտոնակատար Տիգրան Խաչատրյանը հոկտեմբերի 25-ին հանդիպում է ունեցել Համաշխարհային բանկի հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Սիլվի Բոսութղոյի հետ:
Վերջինս շնորհավորել է Տիգրան Խաչատրյանին նշանակման կապակցությամբ և հաջողություն մաղթել պատասխանատու աշխատանքում:
Նախարարի պաշտոնակատարը շնորհակալություն է հայտնել Սիլվի Բոսութղոյին և ընդգծել, որ մշտապես մեծ սիրով է համագործակցել Համաշխարհային բանկի հետ:
Նախարարի պաշտոնակատարը և ՀԲ գրասենյակի տնօրենը հանդիպման ընթացքում քննարկել են մեր երկրի հետ համագործակցության նոր շրջանակին առնչվող զարգացումները:
Կողմերն անդրադարձել են նաև «Առևտրի խթանում և որակի ենթակառուցվածքներ» ծրագրի շրջանակներում տարվող աշխատանքներին:
Տիգրան Խաչատրյանը և Սիլվի Բոսութղոն քննարկել են Համաշխարհային բանկի «Գործարարությամբ զբաղվելը» զեկույցում Հայաստանի դիրքի բարելավմանը միտված աշխատանքները, զեկույցից սպասվող ակնկալիքները:

Tigran Khachatryan meets with World Bank Country Manager for Armenia
Acting RA Minister of Economic Development and Investments Tigran Khachatryan met with Country Manager of the World Bank for Armenia Sylvie Bossoutrot, on October 25.
Sylvie Bossoutrot congratulated Tigran Khachatryan on appointment and wished him success in this responsible work.
In his turn, the acting Minister thanked Sylvie Bossoutrot and emphasized that it had always been a pleasure for him to cooperate with the World Bank.
During the meeting the acting Minister and the Country Manager of the WB discussed the developments over new cooperation framework with Armenia. They also talked about the works carried out within the framework of the “Trade Promotion and Quality Infrastructure”.
The sides also discussed the activities aimed at improving Armenia’s position in the World Bank’s Doing Business report and the expectations from it.