Քննարկվել է ԵՄ աջակցության շրջանակներում իրականացվող Թվինինգ ծրագրերի ընթացիկ իրավիճակը
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի տեղակալի պաշտոնակատար Մանե Ադամյանը հոկտեմբերի 25-ին հանդիպում է ունեցել Հայաստանի Հանրապետությունում Եվրոպական Միության պատվիրակության ներկայացուցիչների հետ:
Կողմերը քննարկել են ԵՄ աջակցության շրջանակներում իրականացվող Թվինինգ ծրագրերի ընթացիկ իրավիճակը: Մասնավորապես, քննարկումը ծավալվել է քաղաքացիական պաշտպանության, արդարադատության ոլորտում և էլեկտրոնային կառավարման համակարգում Թվինինգ ծրագրերի նկարագրերի, ինչպես նաև այլ ոլորտներին առնչվող ծրագրերի հատկորոշման շուրջ:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է եղել նաև 2017 և 2018 թվականների ԵՄ տարեկան գործողությունների ծրագրերով Հայաստանի Հանրապետության համար նախատեսված տեխնիկական աջակցության ծրագրերին, 2019 թվականի ԵՄ տարեկան գործողությունների ծրագրի ներքո աջակցության առաջնային ուղղությունների նախանշման հարցերին, ԵՄ բյուջետային աջակցության ֆինանսավորման համաձայնագրերի շրջանակում իրականացվող աշխատանքների ընթացիկ իրավիճակին, ինչպես նաև հետագա համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցերի:

25 октября и. о. заместителя министра экономического развития и инвестиций РА Мане Адамян встретилась с представителями делегации Европейского Союза в Республике Армения.
Стороны обсудили текущую ситуацию реализуемых в рамках поддержки ЕС программ Twining. В частности, были затронуты вопросы, касающиеся описания программ Twinning в сфере гражданской обороны, правосудия и системы электронного управления, а также проектов в других сферах.
В ходе встречи были обсуждены также программы технической помощи для Республики Армения, предусмотренные ежегодными планами действий ЕС на 2017 и 2018 гг.; вопросы, касающиеся определения приоритетных направлений поддержки в рамках ежегодного плана действий ЕС на 2019 год, текущей ситуации проводимых работ в рамках соглашений о финансировании бюджетной помощи ЕС, а также ряд вопросов относительно дальнейшего сотрудничества.