ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության Զբոսաշրջության կոմիտեի տարեկան ծրագրի շրջանակներում, Հայաստանի զբոսաշրջության զարգացման հիմնադրամը նոյեմբերի 5-7-ը նախաձեռնել է Հայաստանի զբոսաշրջային օպերատորների մասնակցությունը WTM London 2018 միջազգային զբոսաշրջային ցուցահանդեսին։ Հայաստանի հետ ցուցահանդեսին ներկայացված է նաև Արցախը՝ ի դեմս Արցախի զբոսաշրջության զարգացման գործակալության։
Նշենք, որ ընթացիկ տարում Հայաստանի զբոսաշրջության զարգացման հիմնադրամի նախաձեռնությամբ և ՀՀ ՏԶՆՆ Զբոսաշրջության կոմիտեի աջակցությամբ Հայաստանի զբոսաշրջային օպերատորները, մասնավոր հատվածի այլ ներկայացուցիչներ մասնակցել են ևս 6 միջազգային զբոսաշրջային ցուցահանդեսների Իրանում, Գերմանիայում, Դուբայում, Չինաստում, Ճապոնիայում, այդ թվում՝ «Profi Travel» առցանց ցուցահանդեսին, որտեղ Հայաստանը ճանաչվել է որպես B2B ձևաչափով մասնակցող լավագույն երկիր։

Туристический потенциал Армении был представлен на выставке WTM London 2018
В рамках ежегодной программы Комитета по туризму Министерства экономического развития и инвестиций, Фонд развития туризма Армении инициировал участие туроператоров Армении в международной туристической выставке WTM London 2018 с 5 по 7 ноября. Вместе с Арменией на выставке представлен также Арцах в лице Агентства развития туризма Арцаха.
Следует отметить, что в текущем году по инициативе Фонда развития туризма Армении, при поддержке Комитета по туризму Министерства экономического развития и инвестиций РА, туристические операторы Армении, другие представители частного сектора приняли участие в 6-и международных туристических выставках: в Иране, Германии, Объединенных Арабских Эмиратах, Китае, Японии, в том числе включая онлайн-выставку «Profi Travel» , где Армения была признана лучшей страной-участницей в формате B2B.