ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի պաշտոնակատար Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է Համաշխարհային բանկի պատվիրակությանը։ Հայաստան ժամանած առաքելության ներկայացուցիչների հետ քննարկվել են «Առևտրի խթանում և որակի ենթակառուցվածքներ» ծրագրին առնչվող հարցեր։
Նախարարի պաշտոնակատարը ՀԲ-ի ֆինանսների, մրցունակության և նորարարության պրակտիկայի ղեկավար Մարիալիզա Մոտայի և ծրագրերի թիմի ղեկավար Կարեն Գրիգորյանի հետ զրույցում անդրադարձել է ծրագրի բովանդակային մասին, քննարկել ժամանակային և կազմակերպչական մանրամասները։ Կողմերը վերահաստատել են, որ հարկավոր է մեկտեղել ջանքերը՝ ծրագիրը առավելագույնս ծառայեցնելու Հայաստանի արտահանման խթանմանը և մրցունակության բարձրացմանը, ներդրումների համար բարենպաստ միջավայրի ապահովմանը։
Տիգրան Խաչատրյանը Համաշխարհային բանկի ներկայացուցիչների հետ քննարկել է «Առևտրի խթանում և որակի ենթակառուցվածքներ» ծրագրի բաղադրիչները, մասնավորապես՝ անդրադարձ է եղել հավատարմագրման և համապատախանության գնահատման մարմինների կարողությունների զարգացման և արդյունավետության բարձրացման ուղիներին։

Исполняющий обязанности министра экономического развития и инвестиций РА Тигран Хачатрян принял делегацию Всемирного банка. С прибывшими в Армению представителями миссии Всемирного банка были обсуждены вопросы, касающиеся Программы «Стимулирование развития торговли и инфраструктуры качества».
Тигран Хачатрян вместе с руководителем практики по финансам, конкурентоспособности и инновациям Всемирного банка Мариализой Мотой и руководителем группы по программам Кареном Григоряном обсудил содержание программы «Стимулирование развития торговли и инфраструктуры качества», а также сроки и другие организационные подробности. Стороны подтвердили, что необходимо объединить усилия для того, чтобы программа максимально способствовала стимулированию экспорта Армении, повышению конкурентоспособности и созданию благоприятной инвестиционной среды.
В ходе беседы и. о. министра и представители Всемирного банка обсудили также компоненты Программы «Стимулирование развития торговли и инфраструктуры качества»: в частности, предметом разговора собеседников были пути развития потенциала и повышения эффективности органов по аккредитации и оценки соответствия.