ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Տիգրան Խաչատրյանն այսօր հանդիպել է Համաշխարհային բանկի Հասանելիության և լոգիստիկ զարգացման համար քաղաքականության առաջարկությունների նախապատրաստման առաքելության հետ։
Նախարար Խաչատրյանն առաքելության ղեկավար Վիկտոր Արագոնեսի հետ քննարկել է Հայաստանում տրանսպորտային հասանելիության և լոգիստիկայի ներկա վիճակն ու խնդիրները։ Վերլուծական աշխատանքի բացահայտումների և գնահատման արդյունքների հիման վրա կկազմվեն համապատասխան առաջարկություններ՝ տրանսպորտային հանգույցների հասանելիության, լոգիստիկայի և բեռնափոխադրումների ոլորտում առկա խնդիրներին լուծումներ տալու նպատակով։ Տիգրան Խաչատրյանը նշել է, որ նախարարության թիմը պատրաստակամ է աջակցելու զեկույցի կազմման աշխատանքներում, ինչպես նաև քննարկելու ձևավորված առաջարկները։
Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարը ՀԲ Հայաստանի գրասենյակի տնօրեն Սիլվի Բոսութղոյի հետ քննակել է նաև Համաշխարհային բանկի հետ համագործակցության շրջանակներում այլ հարցեր և ծրագրեր։

С представителями миссии Всемирного банка были обсуждены проблемы логистики
Министр экономического развития и инвестиций РА Тигран Хачатрян встретился сегодня с представителями миссии Всемирного банка по подготовке предложений по политике в области доступности и развития логистики.
Министр Хачатрян обсудил нынешнее состояние и проблемы транспортной доступности и логистики в Армении с главой миссии Виктором Арагонесом. На основании результатов и оценок проделанной аналитической работы будут составлены соответствующие рекомендации с целью решения проблем по доступу к транспортным узлам, в сфере логистики и грузоперевозок. Тигран Хачатрян отметил, что министерство готово оказать поддержку в работе по подготовке отчета, а также обсудить сформированные предложения.
С директором офиса Всемирного банка в Армении Сильви Босутхо министр экономического развития и инвестиций РА  обсудил другие вопросы и проекты в рамках сотрудничества со Всемирным банком.