Արժույթի միջազգային հիմնադրամի պատվիրակության հետ քննարկվել է Կառավարության ծրագիրը
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Տիգրան Խաչատրյանը հանդիպել է Հոսեին Սամիի գլխավորած Արժույթի միջազգային հիմնադրամի (ԱՄՀ) հայաստանյան առաքելությանը։ Հանդիպման նպատակը Հայաստանի Հանրապետության կառավարության ծրագրի քննարկումն էր։
ԱՄՀ պատվիրակության անդամները հետաքրքվել են կոռուպցիայի դեմ պայքարի, սոցիալական պաշտպանության և գործարար միջավայրի բարելավման մարտահրավերներում ՀՀ կառավարության տեսլականով և այդ ոլորտներում նախարարությունների գործառութային բաժանման հարցով:
Միաժամանակ, Արժույթի միջազգային հիմնադրամը հայտնել է իր պատրաստակամությունը աջակցելու ՀՀ կառավարությանը ծրագրում ընդգրկված տնտեսական աճի ներառականության ապահովման գործում։
Տիգրան Խաչատրյանը հյուրերի խնդրանքով ներկայացրել է իրենց հետաքրքրող հարցերի շրջանակը, մասնավորապես՝ հստակեցրել նախարարության կոնկրետ անելիքները վերը նշված ոլորտներում, անդրադառձել նաև գործարար միջավայրի բարելավմանը միտված առաջիկա քայլերին:
Կողմերը պայմանավորվել են շարունակել համագործակցությունը՝ ըստ ՀՀ կառավարության կողմից մշակվելիք առաջնահերթությունների ցանկի:

С делегацией МВФ была обсуждена программа правительства
Министр экономического развития и инвестиций РА Тигран Хачатрян встретился с делегацией Международного валютного фонда (МВФ) во главе с руководителем миссии в Армении Хосейном Самие. Целью встречи было обсуждение Программы Правительства Республики Армения.
Члены делегации МВФ интересовались видением Правительства Армении проблем борьбы с коррупцией, социальной защиты и улучшения бизнес-среды, а также разделением функций министерств в этих сферах.
Международный валютный фонд выразил готовность поддержать Правительство Армении в деле обеспечения инклюзивности экономического роста, зафиксированного в Программе.
По просьбе гостей, Тигран Хачатрян представил круг интересующих их вопросов, в частности, разъяснил конкретные задачи министерства в вышеупомянутых сферах, рассказал о намеченных шагах по улучшению бизнес-среды.
Стороны договорились продолжить сотрудничество в соответствии с приоритетами, которые будут разработаны Правительством Армении.