Փետրվարի 16-ին Մոսկվայի ժողովրդական տնտեսության նվաճումների ցուցահանդեսային համալիրում (ВДНХ) գործող «Արմենիա» առևտրացուցահանդեսային տաղավարում, Ռուսաստանի Դաշնությունում Հայաստանի Հանրապետության առևտրական ներկայացուցիչ Կարեն Ասոյանի նախաձեռնությամբ, կազմակերպվել է «կլոր սեղան», որին մասնակցել են «Պրոդէքսպո 2019» միջազգային ցուցահանդեսի մասնակից հայաստանյան գինեգործական ընկերությունների ղեկավարները։
«Կլոր սեղանի» մասնակիցները քննարկվել են Ռուսաստանի շուկայում հայկական գինիների իրացման ծավալների ավելացմանն ուղղված ծրագրերը՝ հաշվի առնոլով ռուսաստանյան շուկայի ներկայիս հնարավորությունները:
Միջոցառմանը մասնակցող հայաստանյան գինեգործները նշել են, որ սերտ համագործակցության արդյունքում, «Արմենիա» տաղավարում կազմակերպվող միջոցառումների շնորհիվ (համտեսներ, ցուցահանդեսներ և այլն), հայկական գինու ճանաչելիության մակարդակը ռուսական շուկայում զգալիորեն բարձրացել է:

16 февраля, по инициативе торгового представителя Республики Армения в Российской Федерации Карена Асояна, в действующем на Выставке достижений народного хозяйства (ВДНХ) в Москове выставочном павильоне «Армения», был организован «круглый стол» с участием руководителей винодельческих компаний из Армении - участников международной выставки ProdExpo 2019.
Участники «круглого стола» обсудили программы, направленные на увеличение объема продаж армянских вин на российском рынке, с учетом нынешних возможностей рынка.
Во время обсуждений армянские виноделы отметили, что, благодаря тесному сотрудничеству, а также в результате проводимых в павильоне «Армения» мероприятий (дегустации, выставки и т. д.), на российском рынке популярность армянского вина значительно возросла.