ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Բուլղարիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մարիա Պավլովա Ցոցորկովա-Կայմակտչիևային։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-բուլղարական միջկառավարական հանձնաժողովի հերթական նիստի աշխատանքներին առնչվող մի շարք հարցեր։
Նախարարը և դեսպանն անդրադարձել են նիստի շրջանակներում կայանալիք գործարար համաժողովի կազմակերպչական խնդիրներին։ Մասնավորապես՝ քննարկվել է գործարար խմբերի, ընկերությունների և ասոցիացիաների մասնակցության հարցը։ Կողմերը հույս են հայտնել, որ գործարար համաժողովը երկու երկրների առևտրատնտեսական կապերի զարգացման տեսանկյունից կլինի արդյունավետ։

Министр экономического развития и инвестиций Армении Тигран Хачатрян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Болгария в Республике Армения Марию Павлову Цоцоркову-Каймактчиеву.
В ходе встречи стороны обсудили ряд вопросов, связанных с работой очередного заседания армяно-болгарской межправительственной комиссии.
Министр и посол говорили также об организационных вопросах бизнес-форума, который состоится в рамках заседания. В частности, собеседники затронули вопрос участия в работе форума бизнес-групп, компаний и ассоциаций. Стороны выразили надежду, что бизнес-форум будет эффективным с точки зрения развития торгово-экономических отношений между двумя странами.