Փոխնախարար Մանե Ադամյանն ընդունել է ֆրանսիական Airbus ընկերության ներկայացուցիչներին
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի տեղակալ Մանե Ադամյանն ընդունել է ֆրանսիական Airbus ընկերության ներկայացուցիչներ Ժաք Գարիգին և Ցեզար Սանչես Լոպեսին՝ քննարկելու նախորդ տարվա հոկտեմբերին Երևանում կայացած Ֆրանկոֆոնիայի տնտեսական ֆորումի արդյունքում մեկնարկած աշխատանքները։
Հանդիպման ընթացքում Airbus-ի ներկայացուցիչները Մանե Ադամյանին ներկայացրել են տարբեր ոլորտներում համագործակցության խորացման ուղղությամբ կատարված քայլերը՝ մասնավորապես անդրադառնալով ավիացիայի, արտակարգ իրավիճակների, առողջապահության, մասնագիտական կրթության բնագավառներում իրականացվելիք ծրագրերին։
Գործարարները նաև նշել են, որ քննարկված գաղափարներն ու առաջարկված ծրագրերն ամփոփելու և կյանքի կոչելու նպատակով Airbus ընկերության տարածաշրջանային ղեկավար պատվիրակությունը մարտի 4-6-ը այցելելու է Հայաստան։
Կարևորելով քննարկված ծրագրերը հաջորդ` իրականացման փուլ տեղափոխելու անհրաժեշտությունը` փոխնախարարը պատրաստակամություն է հայտնել շարունակաբար աջակցելու ծրագրերի իրագործման ջանքերին:

Заместитель министра Мане Адамян приняла представителей французской компании Airbus
Заместитель Министра экономического развития и инвестиций РА Мане Адамян приняла представителей французской компании Airbus Жака Гарига и Цезара Санчеса Лопеса.
Собеседники обсудили процесс работы, начатой по итогам экономического форума в рамках саммита франкофонии, прошедшего в октябре прошлого года в Ереване.
Во время встречи представители компании Airbus информировали Мане Адамян о проделанной работе по углублению сотрудничества в различных областях, в частности, в сфере авиации, чрезвычайных ситуаций, здравоохранения, а также o намеченных к осуществлению проектах в сфере профессионального образования.
Предприниматели сообщили также, что, с целью обобщения обсужденных идей и предложенных проектов и их продвижения, с 4-го по 6-е марта Армению посетит делегация регионального руководства компании Airbus.
Подчеркнув важность перехода от этапа обсуждений к претворению проектов в жизнь, заместитель министра выразила готовность постоянно содействовать процессу их осуществления.