Հայաստանը ITB Berlin-ում ներկայացնում է իր զբոսաշրջային գրավչությունները
Հայաստանի զբոսաշրջության զարգացման հիմնադրամը, ՀՀ ՏԶՆՆ Զբոսաշրջության կոմիտեի տարեկան ծրագրի շրջանակներում, մասնավոր հատվածի հետ համագործակցությամբ մարտի 6-10-ը կազմակերպել է ITB Berlin 2019 միջազգային զբոսաշրջային ցուցահանդեսին Հայաստանի զբոսաշրջային ընկերությունների մասնակցությունը։ Ցուցահանդեսին հայկական միասնական տաղավարը ներկայացրել են 14 զբոսաշրջային ընկերություններ:
Ցուցահանդեսի շրջանակներում տարաբնույթ միջոցառումների միջոցով ներկայացվում է հայկական զբոսաշրջային ներուժը։
Ցուցահանդեսի շրջանակներում, մարտի 7-ին, ՀՀ ՏԶՆՆ Զբոսաշրջության կոմիտեի զբոսաշրջության զարգացման փորձագետ Սեբաստիան Ֆալկը, ինչպես նաև Գերմանիայում ՀՀ դեսպանատան պաշտոնյաները մասնակցել են Մետաքսի ճանապարհի երկրների նախարարական 9-րդ հանդիպմանը: Հանդիպումը նվիրված էր զբոսաշրջության երկարաժամկետ զարգացման հարցերին՝ «Մետաքսի ճանապարհ»-ի պատմական երթուղուն։
ITB Berlin 2019-ի շրջանակներում Հայաստանի զբոսաշրջության զարգացման հիմնադրամը հանդիպումներ է ունեցել գերմանացի, ինչպես նաև աշխարհի տարբեր երկրներից ժամանած բլոգերների հետ, ձեռք բերել պայմանավորվածություններ, ինչը կնպաստի դեպի Հայաստան արտասահմանյան բլոգերների ճանաչողական այցերի կազմակերպմանը, որի շրջանակներում կներկայացվեն Հայաստանի զբոսաշրջային ներուժն ու գրավչությունները։
Մարտի 7-ին Հայաստանի միասնական տաղավարով մասնակցող զբոսաշրջային ընկերությունները մասնակցել են նաև «ITB Speed Networking Event» ծրագրին։ Ծրագրի շրջանակում պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել հայկական և ցուցահանդեսին մասնակից արտասահմանյան ընկերությունների ու անհատների միջև B2B հանիպումների ձևաչափով։
ITB Berlin 2019 միջազգային զբոսաշրջային ցուցահանդեսը շարունակվում է և հայկական զբոսաշրջային ընկերությունները ձեռք են բերում նոր պայմանավորվածություններ։
ITB Berlin միջազգային զբոսաշրջային ցուցահանդեսը B2B ձևաչափի հանդիպումների, գործարար կապերի ստեղծման ու ամրապնդման լավագույն միջազգային հարթակներից է:

На международной выставке ITB Berlin Армения представляет свою туристическую привлекательность
Фонд развития туризма Армении, совместно с частным сектором, в рамках годовой программы Комитета по туризму Министерства экономического развития и инвестиций РА, с 6-го по 10-е марта организовал участие туристических компаний из Армении в международной туристической выставке ITB Berlin 2019. На выставке армянский совместный павильон представили 14 туристических компаний.
В рамках выставки туристический потенциал Армении был представлен на различных мероприятиях.
7-го марта эксперт по развитию туризма Комитета по туризму Министерства экономического развития и инвестиций РА Себастьян Фальк и сотрудники Посольства Армении в Германии приняли участие в 9-й министерской встрече стран Шелкового пути. Встреча была посвящена долгосрочному развитию туризма, историческому маршруту Шелкового пути.
В рамках ITB Berlin 2019, Фонд развития туризма Армении провел встречи с немецкими и другими блогерами, прибывшими из разных стран мира, договорился об организации познавательных визитов иностранных блогеров в Армению, во время которых будут представлены туристический потенциал и привлекательность Армении.
7-го марта туристические компании, участвующие в совместном павильоне Армении, также приняли участие в программе «ITB Speed Networking Event». В рамках проекта, в формате B2B были достигнуты договоренности между армянскими и иностранными компаниями и частными лицами, участвующими в выставке.
Международная туристическая выставка ITB Berlin 2019 продолжается, и армянские туристические компании продолжают приобретать новые договоренности.
Международная туристическая выставка ITB Berlin - одна из лучших международных площадок для встреч в формате B2B и деловых контактов.