Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է ՀԲ-ի «Առևտրի խթանում և որակի ենթակառուցվածքներ» ծրագրի առաքելությանը
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է Համաշխարհային բանկի «Առևտրի խթանում և որակի ենթակառուցվածքներ» ծրագրի առաքելությանը՝ քննարկելու ծրագրի իրականացմանն առնչվող հարցեր։
Նախարարն իր խոսքում նշել է, որ առաքելության այցի օրակարգը ներառում է կարևորագույն հարցեր։
Տիգրան Խաչատրյանն առաջարկել է քննարկել ծրագրի բաղադրիչների ճկունության վերաիմաստավորումը՝ որպես հիմնական նպատակ պահպանելով որակի ենթակառուցվածների բարելավումը և առևտրի խթանումը։
Կողմերը ներկայացրել են սահմանված ժամկետներում ծրագրի առավել արդյունավետ իրականացման վերաբերյալ պատկերացումները։
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել քննարկումներն առանձին ուղղությունների շուրջ, ապա ամփոփել արդյունքները նախարարի հետ։

Тигран Хачатрян принял миссию ВБ по программе "Стимулирование торговли и инфраструктура качества"
Министр экономического развития и инвестиций РА Тигран Хачатрян принял миссию Всемирного банка по программе «Стимулирование торговли и инфраструктура качества» с целью обсуждения вопросов по реализации программы.
В своей речи министр отметил, что в повестку визита миссии входят наиболее важные вопросы.
Тигран Хачатрян предложил обсудить переосмысление гибкости компонентов программы, при этом основной целью сохраняя улучшение инфраструктуры качества и стимулирование торговли.
Стороны представили свое видение наиболее эффективной реализации программы в установленные сроки.
Была достигнута договоренность продолжить обсуждения по отдельным направлениям, а затем подвести итоги вместе с министром.