Աշխատանքային այցով Մոսկվայում գտնվող ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Տիգրան Խաչատրյանը հանդիպել է Ռուսաստանի արդյունաբերության և առևտրի նախարար Դենիս Մանտուրովի հետ։
Երկու երկրների նախարարները քննարկել են արդյունաբերության ոլորտում համագործակցության հեռանկարները։
Դենիս Մանտուրովը պատրաստակամություն է հայտնել աջակցել հայաստանյան ընկերություններին` ռուսական արդյունաբերական ընկերությունների արտադրական գործընթացներում ներառելով հայկական արտադրության բաղադրիչներ։ Կողմերն ընդգծել են համատեղ միջոցառումների մշակման և իրականացման անհրաժեշտությունը՝ երկկողմ առևտրի ծավալների մեծացման նպատակով։
Նախարար Խաչատրյանը Մոսկվայում հանդիպումներ է ունեցել նաև մի շարք գործարարների հետ և նրանց հետ քննարկել ներդրումային նախագծեր, մասնավորապես՝ շինարարության և ոսկեգործության ոլորտներում։ Հանդիպումների արդյունքում ձեռք են բերվել համագործակցության նախնական պայմանավորվածություններ։

Тигран Хачатрян и Денис Мантуров обсудили перспективы сотрудничества в сфере промышленности
Министр экономического развития и инвестиций РА Тигран Хачатрян, находящийся с рабочим визитом в Москве, встретился с министром промышленности и торговли России Денисом Мантуровым.
Министры двух стран обсудили перспективы сотрудничества в сфере промышленности. Денис Мантуров выразил готовность поддержать армянские компании, включив армянские производственные компоненты в производственные процессы российских промышленных компаний. Стороны подчеркнули необходимость разработки и реализации совместных мероприятий с целью увеличения объемов двусторонней торговли.
Министр Хачатрян в Москве имел встречи также с рядом бизнесменов, с которыми обсудил инвестиционные проекты, в частности, в строительстве и ювелирном деле. По итогам встреч были достигнуты предварительные договоренности о сотрудничестве.