Ավագ Ավանեսյանն ընդունել է Հնդկաստանից ժամանած գործարարների խմբին
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի տեղակալ Ավագ Ավանեսյանն ընդունել է Հնդկաստանից ժամանած գործարարների խմբին։
Ներդրողները նշել են, որ մտադիր են Հայաստանում ներդրումներ անել մի քանի ոլորտներում, մասնավորապես՝ նրանք հետաքրքրված են առևտրի, ծառայությունների մատուցման, արդյունաբերության ոլորտներով։
Նախարարի տեղակալը հյուրերի խնդրանքով ներկայացրել է Հայաստանի ներդրումային գրավչությունները և արտաքին արտոնյալ շուկաները։ Ավագ Ավանեսյանը ներդրողների ուշադրությունն է հրավիրել պետության կողմից ներդրումային ծրագրերին տրվող արտոնություններին։
Գործարարները հարցեր են ուղղել Հայաստանում հարկային և մաքսային կարգավորումների, ներդրումային օրենսդրական դաշտի վերաբերյալ։
Հանդիպման մասնակիցներն անդրադարձել են արդյունաբերության ոլորտում ներդրումային ծրագրին առնչվող հարցերին, որով նախատեսվում է հիմնել մետաղական ամրանների և ամրաձողերի արտադրություն։
Հանդիպման ավարտին պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել քննարկումները ներդրողներին հետաքրքրող ծրագրերի և կարգավորումների շուրջ։

Аваг Аванесян принял группу предпринимателей из Индии
Заместитель министра экономического развития и инвестиций Армении Аваг Аванесян принял сегодня группу предпринимателей из Индии.
Бизнесмены отметили, что намерены инвестировать в Армению в нескольких направлениях, в частности, они заинтересованы сферой промышленности, торговли и услуг.
По просьбе гостей, заместитель министра представил инвестиционную привлекательность Армении и внешние преференциальные рынки. Аваг Аванесян обратил внимание инвесторов на привелегии, которые предоставляются государством инвестиционным проектам.
Индийские бизнесмены интересовались налоговым и таможенным регулированием в Армении, а также инвестиционной законодательной базой.
Участники встречи обсудили также вопросы, касающиеся инвестиционного проекта в сфере промышленности, который предусматривает организацию производства металлической арматуры и конструкций.
В конце встречи стороны договорились продолжить обсуждения по интересующим инвесторов проектам и регулированиям.