ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդումների նախարար Տիգրան Խաչատրյանն այսօր աշխատակազմին է ներկայացրել ՏԶՆՆ Զբոսաշրջության կոմիտեի նորանշանակ նախագահ Սուսաննա Սաֆարյանին։ Նախարարը շնորհավորել է Կոմիտեի նախագահին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և մաղթել արդյունավետ աշխատանք։
Նախարար Տիգրան Խաչատրյանը նշել է, որ պետք է հասցեագրել բոլոր հատվածներում եղած խնդիրները և անելիքները՝ ըստ այդ խնդիրների կարգավորման առաջնայնության։ Նախարարի խոսքով՝ գերատեսչության միասնական ուժերով և քննարկումներով անհրաժեշտ է գտնել այնպիսի լուծումներ, որոնք կարգավորում են ոչ միայն զբոսաշրջության, այլև հարակից ոլորտներում առկա խնդիրները։
Սուսաննա Սաֆարյանը, շնորհակալություն հայտնելով նախարարին՝ նշել է, որ ուրախ է միանալ նախարարության թիմին․ «Վստահորեն եմ մուտք գործում այստեղ՝ քաջ գիտակցելով, որ տիրապետում եմ ոլորտի խնդիրներին թե՛ որպես միջազգային ծրագրի աշխատակից, թե՛ որպես մասնավոր հատվածի նախկին ներկայացուցիչ և թե՛ պարզապես որպես զբոսաշրջիկ, որը շատ է շրջագայել Հայաստանում։ Հուսով եմ, որ թիմն իմ կողքին կլինի՝ սահմանելու առաջնահերթությունները՝ այդ գործընթացին ներգրավելով նաև ոլորտի ներկայացուցիչներին», - նշել է Սուսաննա Սաֆարյանը։
Սուսաննա Սաֆարյանի կենսագրությունը
ՀՀ Վարչապետի 2019 թվականի մարտի 22-ի N 288-Ա որոշմամբ Սուսաննա Սաֆարյանը նշանակվել է Զբոսաշրջության կոմիտեի նախագահ։

Тигран Хачатрян представил новоназначенного председателя Комитета по туризму
Министр экономического развития и инвестиций Армении Тигран Хачатрян представил аппарату министерства новоназначенного председателя Комитета по туризму Министерства экономического развития и инвестиций РА Сусанну Сафарян. Министр поздравил председателя комитета с назначением и пожелал ей плодотворной работы.
Министр Тигран Хачатрян отметил, что необходимо на каждом этапе работы систематизировать все задачи в соответствии с приоритетами урегулирования проблем. По словам министра, следует совместными усилиями, путем дискуссий найти решения, которые помогут регулировать не только проблемы туризма, но и смежных сфер.
Поблагодарив министра, Сусанна Сафарян отметила, что рада присоединиться к команде министерства. «Я с уверенностью делаю свой шаг, поскольку знаю проблемы сферы и как сотрудник международного проекта, и как бывший представитель частного сектора, и просто как турист, который много путешествовал по Армении. Я надеюсь, что команда министерства поможет мне в определении приоритетов и привлечении к этому процессу представителей сферы», - сказала Сусанна Сафарян.
Решением премьер-министра РА от 22 марта 2019 года, N 288-А, Сусанна Сафарян назначена председателем Комитета по туризму.