ԱՆՎԱՆՈՒՄ. ՊՄԳ ֆինանսական հարցերով մասնագետ
Պետություն-մասնավոր գործընկերության (ՊՄԳ) ֆինանսական հարցերով մասնագետը կաջակցի Հայաստանում ՊՄԳ ձևաչափի ներդրմանը և ձևավորմանը:
ԱՇԽԱՏԱՆՔԱՅԻՆ ՊԱՐՏԱԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ
• ՊՄԳ ծրագրերի/գործարքների ֆինանսական մոդելների վերլուծություն՝ ռիսկերի ճիշտ բաշխման, ծրագրերի մատչելիության, ֆինանսապես ձեռնտու և կայուն լինելու հանգամանքները ստուգելու նպատակով.
• Նպաստել կառավարման տեղեկատվական համակարգի կամ համապատասխան օրենսդրական և միջազգային լավագույն փորձի նյութեր պարունակող տվյալների շտեմարանի զարգացմանը.
• Ծրագրերի կենսունակությունը վերհանող տեխնիկա-տնտեսական ուսումնասիրությունների հարցում Կառավարությանը աջակցություն.
• ՊՄԳ ընթացակարգերի զարգացման հարցում աջակցություն.
• Կատարել այլ հանձնարարականներ:
ԱՆՀՐԱԺԵՇՏ ՈՐԱԿԱՎՈՐՈՒՄՆԵՐ
• Տնտեսագիտության, ֆինանսների, բիզնեսի կառավարման կամ համարժեք ոլորտում բարձրագույն կրթություն.
• ACCA որակավորման հարցում առաջադիմությունը կդիտվի որպես առավելություն.
• Վերլուծական և քննադատողական կարողություններ.
• Անգլերենի գերազանց իմացություն (գրավոր և բանավոր).
• MS Office-ի իմացություն (Excel, Word, PowerPoint).
• Միջանձնային շփման և հաղորդակցության հմտություններ, բարդ մտքերի բանավոր և գրավոր արդյունավետ փոխանցման կարողություն.
• Կազմակերպության տարբեր խմբերի և մակարդակների անձանց հետ փոխհարաբերվելու կարողություն (փորձագետներ, վերադասներ, կառավարման մարմիններ).
• Նորություններ սովորելու ցանկություն և հետաքրքրություն.
• Հնարավորություն և ցանկություն աշխատելու արագ փոփոխվող միջավայրում, իրարից տարբերվող առաջնահերթություններով և մոտ վերջնաժամկետներով. ժամանակի կառավարման հմտություններ:
ՎԵՐՋՆԱԺԱՄԿԵՏ
30.04.2019թ.
ԴԻՄՈՒՄԻ ԸՆԹԱՑԱԿԱՐԳ
Ինքնակենսագրականն ուղարկել lhovsepyan@mineconomy.am էլեկտրոնային հասցեին՝ նամակի վերնագրի տողում նշելով այն հաստիքի անվանումը, որի համար դիմում եք։

TITLE: PPP Finance Specialist
The Public-Private Partnership (PPP) Finance Specialist will assist in designing and structuring the PPP implementation framework in Armenia
JOB RESPONSIBILITIES
• Analyse financial models for PPP projects/transactions to ensure that the projects are affordable, financially sound and sustainable with appropriate risk allocation;
• Contribute to the development of a Management Information System or a database of relevant legislative, regulatory and global best practice material;
• Advise government entities on the feasibility studies required in order to demonstrate project viability;
• Contribute to the development of PPP Methodologies;
• Perform other tasks as assigned.
REQUIRED QUALIFICATIONS
• University degree in Economics, Finance, Business Management/Administration or a related field;
• Progress toward an ACCA qualification will be viewed as a plus;
• Strong analytical and critical thinking skills;
• Excellent knowledge of English (written and verbal);
• Knowledge of MS Office (Excel, Word, PowerPoint);
• Effective interpersonal and communications skills; ability to communicate complex ideas effectively both verbally and in writing
• Ability to interact with various levels and groups of an organization (experts, supervisors, top management);
• Desire and curiosity to learn new things;
• Ability and desire to work in a fast-paced environment with multiple priorities, tasks and deadlines; time management skills.
DEADLINE
30.04.2019
APPLICATION PROCEDURE
You need to send your CV to the following e-mail address indicating the title of the position you are applying for: lhovsepyan@mineconomy.am