ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է ԵԱՀԿ Սլովակիայի նախագահության Հարավային Կովկասի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ դեսպան Ռուդոլֆ Միխալկային։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանում ստարտափ ընկերությունների գործեունությանն առնչվող մի շարք հարցեր։ Հատուկ ուշադրություն է հատկացվել բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում գործող ընկերություններին։
Ռուդոլֆ Միխալկան ներկայացրել է ԵԱՀԿ նախագահության կողմից մշակվող մի շարք ծրագրեր, որոնք, մասնավորապես, նախատեսում են աջակցություն տարածաշրջանային ստարտափ կազմակերպություններին: Դեսպանի խոսքով՝ դրանք կարող են նպաստել տարածաշրջանում խաղաղության և երկխոսության հաստատմանը, գործարարների միջև շփումներին համատեղ ծրագրերի միջոցով։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է եղել Հայաստանից ցամաքային ճանապարհով ապրանքների արտահանման խնդիրներին, մաքսային անցակետերի խոչընդոտներին և հնարավոր կարգավորումներին։

Тигран Хачатрян принял спецпредставителя ОБСЕ по вопросам Южного Кавказа, посла Рудольфа Михалку
Министр экономики РА Тигран Хачатрян принял специального представителя ОБСЕ по вопросам Южного Кавказа, посла Рудольфа Михалку.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся деятельности стартап-компаний в Армении. Особое внимание было уделено компаниям, работающим в сфере высоких технологий.
Рудольф Михалка представил ряд программ, разрабатываемых со стороныпредседательства ОБСЕ, которые, в частности, предусматривают поддержку региональным стартап-организациям. По словам посла, они могут способствовать установлению мира и диалога в регионе, а также контактов между предпринимателями посредством совместных программ.
Собеседники затронули также проблемы экспорта товаров из Армении сухопутным путем, препятствия и возможные регулирования в таможенных пунктах.