Հայաստանը կմասնակցի «Դուբայ ԷՔՍՊՈ-2020» համաշխարհային ցուցահանդեսին
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար, «Դուբայ ԷՔՍՊՈ-2020» համաշխարհային ցուցահանդեսին Հայաստանի Հանրապետության մասնակցության գլխավոր հանձնակատար Տիգրան Խաչատրյանը և ցուցահանդեսի գործադիր տնօրեն Նաջիբ ԱլԱլին այսօր ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունում ստորագրել են ցուցահանդեսին Հայաստանի մասնակցության վերաբերյալ պայմանագիրը։
Այնուհետև Տիգրան Խաչատրյանը և Նաջիբ ԱլԱլին քննարկել են ցուցահանդեսին Հայաստանի մասնակցությանն առնչվող մի շարք կազմակերպչական հարցեր։
Կողմերը զրուցել են նաև ցուցահանդեսին Հայաստանի ազգային օրվա կազմակերպման հարցի շուրջ։
Հանդիպմանը ներկա է եղել Հայաստանի Հանրապետությունում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների արտակարգ և լիազոր դեսպան Մուհամմադ ԱլԶաաբին։
«Դուբայ ԷՔՍՊՈ-2020» համաշխարհային ցուցահանդեսը կանցկացվի «Մտքերի միավորում, ապագայի ստեղծում» խորագրով։ Այն կմեկնարկի 2020 թվականի հոկտեմբերի 20-ին և կտևի շուրջ 6 ամիս։
Ցուցահանդեսին մասնակցելու է 192 երկիր։ Մասնակից երկրները ներկայացնելու են իրենց մշակութային ժառանգությունը, տնտեսությունը, մասնավորապես՝ ներդրումային և զբոսաշրջային ներուժը։

Министр экономики РА, Главный комиссар по участию Республики Армения во Всемирной выставке EXPO-2020 Dubai Тигран Хачатрян и исполнительный директор выставки Наджиб Аль-Али в Министерстве экономики РА сегодня подписали соглашение об участии Армении в выставке.
Затем Тигран Хачатрян и Наджиб Аль-Али обсудили ряд организационных вопросов, связанных с участием Армении в выставке.
Стороны обсудили также некоторые вопросы по организации Национального дня Армении.
На встрече присутствовал Чрезвычайный и Полномочный Посол Объединенных Арабских Эмиратов в Республике Армения Мухаммад Аль-Зааби.
Всемирная выставка Expo-2020 Dubai пройдет под девизом: «Объединяя умы, создаем будущее». Она откроется 20 октября 2020 года и продлится 6 месяцев. В ней примут участие 192 страны. Страны-участницы представят свое культурное наследие и экономику, в частности, инвестиционный и туристический потенциал.