ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Խաչատրյանը շարունակում է հանդիպումները արդյունաբերության տարբեր ճյուղներ ներկայացնող տնտեսվարողների հետ։ Հերթական հանդիպումը մսամթերք արտադրող ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ էր։
Հանդիպման ընթացքում արտադրողները բարձրացրել են շոգեխաշած և հում ապխտած մսի արտահանման հետ կապված խնդիրները, ներկայացրել սահմանափակումները։ Քննարկվել է դեպի ԵԱՏՄ շուկա արտահանմանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ, այդ թվում՝ մաքսային ընթացակարգերի հետ կապված խնդիրները։
Տնտեսվարողները նախարարի ուշադրությանն են ներկայացրել սննդի անվտանգության ոլորտում առկա կարգավորումների շուրջ իրենց դիտարկումները և առաջարկությունները։ Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է եղել նաև հումքի ձեռքբերման, վերամշկման խնդիրներին։

Министр экономики РА Тигран Хачатрян продолжает встречи с предпринимателями, представляющими разные отрасли промышленности. Очередная встреча министра состоялась с представителями мясоперерабатывающих компаний.
Во время встречи предприниматели рассказали министру о проблемах, касающихся экспорта вареного и сырого копченого мяса, указали на наличие ограничений. Был обсужден также широкий круг вопросов относительно экспорта на рынок ЕАЭС, в том числе - проблемы, связанные с таможенными процедурами.
Предприниматели представили министру свои замечания и предложения по действующим регулированиям безопасности пищевых продуктов. В ходе встречи были затронуты вопросы по закупке и переработке сырья. Участники встречи обсудили также вопросы, связанные с взаимоотношениями между производителями и торговыми точками.