Հոկտեմբերի 4-ին ՀՀ Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարությունում նախարար Սուրեն Կարայանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել աշխատանքային քննարկում-խորհրդակցություն` նախարարի տեղակալների, նախարարության աշխատակազմի ղեկավարի, նախարարության կառուցվածքային և առանձնացված ստորաբաժանումների ղեկավարների մասնակցությամբ:
Նախարար Կարայանն անդրադարձել է մի շարք հարցերի, այդ թվում, վարչապետի հանձնարարականների կատարման ժամկետների պահպանման, նախարարությանը հասցեագրված գրությունների արագ արձագանքման հարցերին: Նախարարը կարևորել է գործարարների հետ աշխատանքը:
-Նախարարությունը պետք է դառնա այն կառույցը, որը կամուրջ կլինի դեպի կառավարություն, մենք պետք է բիզնեսին վերաբերող ցանկացած խնդրով գործարարներին, ներդրողներին կարողանանք օգնել նաև այլ գերատեսչությունների հետ կապված հարցերում: Գործարարների հետ աշխատանքը պետք է լինի արագ, ճկուն և հարգալից,- իր խոսքում, մասնավորապես, նշել է Սուրեն Կարայանը:
Խորհրդակցության ընթացքում անդրադարձ է եղել աշխատանքային կարգապահությանը վերաբերող հարցերի, նախարարն ընդգծել է նախարարության կառուցվածքային փոփոխություններով պայմանավորված նախատեսվող աշխատանքների իրականացումը: Այս առումով, ինչպես նաև կառավարության գործունեության ծրագրի վերաբերյալ համապատասխան առաջարկները սեղմ ժամկետներում ներկայացնելու հանձնարարական է տրվել նախարարության կառուցվածքային և առանձնացված ստորաբաժանումների ղեկավարներին:
-Պետք է աշխատենք ճկուն և բաց,-նշել է նախարարը, խորհրդակցության ավարտին տալով մի շարք հանձնարարականներ:

Working discussion at the Ministry of Economic Development and Investments of RA took place
On October 4, working discussion was held at the Ministry of Economic Development and Investments of the Republic of Armenia. The meeting was attended by the Deputy Ministers, Chief of Staff of the Ministry and the heads of structural and detached subdivisions.
The Minister Karayan spoke about several issues, particularly issues on the deadlines of implementation of the instructions of the Prime Minister, quick response to letters addressed to the Ministry. The Minister stressed the importance of the activity with the entrepreneurs.
“The Ministry should be the body which will serve as a bridge to the government, we must be able to help businessmen and investors with any problem related to business. Activity with entrepreneurs must be fast, flexible and respectful,” said Suren Karayan.
Issues on the working discipline have been discussed. The Minister stressed the implementation of activities conditioned by structural changes,
“We must work flexible and open,” said the Minister and gave several instructions at the end of the working discussion.