Հոկտեմբերի 7-ին Ղազախստանի Հանրապետության մայրաքաղաք Աստանայում Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը հանդիպում է ունեցել է «Ազգային ընկերություն-Աստանա Էքսպո-2017» բաժնետիրական ընկերության կառավարման նախագահ Ահմեդջան Եսիմովի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են «Աստանա Էքսպո-2017»-ին Հայաստանի մասնակցության հնարավորությունները: Ահմեդջան Եսիմովը նախարար Կարայանին տեղեկացրել է, որ ԱՊՀ բոլոր երկրները հաստատել են ցուցահանդեսին իրենց մասնակցությունը: Ներկայում «Աստանա Էքսպո-2017»-ին 104 երկրներ հաստատել են իրենց մասնակցությունը, 98 երկրներ արդեն նշանակել են կոմիսարներին, 82-ը ստորագրել են մասնակցության պայմանագիրը:
Նախարար Կարայանը նշել է, որ հարցն առաջիկայում կքննարկվի ՀՀ կառավարությունում և կկայացվի համապատասխան որոշում ցուցահանդեսի մասնակցության վերաբերյալ:

The Minister of Economic Development and Investments of RA Suren Karayan met the Chairman of the Management Board of “Astana EXPO-2017 NC” JSC in Astana
10 October, 2016
On October 7, the Minister of Economic Development and Investments of RA Suren Karayan met the Chairman of the Management Board of “Astana EXPO-2017 NC” JSC Akhmetzhan Yessimov.
Opportunities of participation of Armenia in “Astana Expo-2017” have been discussed during the meeting. Akhmetzhan Yessimov informed that all member states of CIS confirmed their participation in the exhibition. 104 countries confirmed their participation in “Astana EXPO-2017”, 98 countries have already appointed their commissars, 82 signed participation agreement.
The Minister Karayan mentioned that the issue will be discussed soon at the Government of Armenia and a decision will be made on participation in the exhibition.