ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Ս.Կարայանն ընդունել է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի Բարի Կամքի դեսպան, «Եվրասիական գործընկերության միջազգային համաժողով» ՀԿ-ի նախագահ Ա.Աբրահամյանին
11 Հոկտեմբեր, 2016
Հոկտեմբերի 11-ին ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը հանդիպել է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի Բարի Կամքի դեսպան, «Եվրասիական գործընկերության միջազգային համաժողով» ՀԿ-ի նախագահ Արա Աբրահամյանի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Առաջին Եվրասիական գործընկերության միջազգային համաժողովի (ԵԳՄՀ) հետ կապված կազմակերպչական հարցեր, ինչպես նաև մտքեր փոխանակվել Հայաստան ներդրումներ ներգրավելու ուղիների և հնարավորությունների վերաբերյալ:
Կողմերը համոզմունք են հայտնել, որ այս համաժողովը կդառնա մշտապես գործող հարթակ տարածաշրջանային համագործակցության և ներդրումային նոր հնարավորությունների համար:

On October 11, the Minister of Economic development and investments of RA Suren Karayan received the UNESCO Goodwill Ambassador, president of ”International Forum of the Eurasian Partnership” NGO Ara Abrahamyan.
During the meeting were discussed the organizational issues related to the First International Forum of the Eurasian Partnership, as well as exchanged views on ways and possibilities for attracting investments to Armenia.
The sides expressed confidence that the forum will become a platform for regional cooperation and new investment opportunities.