Հոկտեմբերի 13-ին ՀՀ Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը հանդիպում է ունեցել Արմլիտա հայ-լիտվական համատեղ ձեռնարկության նախագահ Գագիկ Պապյանի հետ:Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Հայաստանի թռչնաբույծների միության խորհրդի նախագահ Սերգեյ Ստեփանյանը:
Գագիկ Պապյանը ներկայացրել է ներդրումային այն ծրագրերը, որոնք նախատեսվում է իրականացնել Հայաստանում: Ծրագրերը ներառում են թռչնաբուծության, անասնապահության, կերի, օրգանական պարարտանյութերի արտադրության ոլորտները:
Նախարար Կարայանը համառոտ ներկայացրել է ներդրումային քաղաքականությունը, այն հնարավորությունները, որոնք պետություն-մասնավոր հատված փոխգործակցության արդյունքում համագործակցության ուղիներ են բացում:
Կողմերն անդրադարձել են պետություն-մասնավոր հատված փոխգործակցությանը, վարչարարության հարցերին, բանկային համակարգի խնդիրներին:
Հանդիպմանը ձեռք է բերվել համագործակցության հուշագրի պատրաստման և ստորագրման վերաբերյալ համաձայնություն:

Minister Suren Karayan meets the president of the Armenian-Lithuanian joint venture Armlita
On October 13 Minister of Economic Development and Investments of RA Suren Karayan met the president of the Armenian-Lithuanian joint venture Armlita Gagik Papyan. The meeting was also attended by the chairman of the Union of Poultry Breeders of Armenia Sergey Stepanyan.
Gagik Papyan presented the investment projects, which are planned to be implemented in Armenia. The projects include the sectors of poultry farming, animal husbandry, feed, production of organic fertilizers.
Minister Karayan briefly presented the investment policy and the opportunities, which open ways of cooperation as a result of public-private partnership.
Parties also referred to the public-private partnership, administration issues and existing problems in the banking system.
During the meeting an agreement was reached on the preparation and signing of the cooperation memorandum.