ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանն ընդունել է ԵՏՀ կոլեգիայի անդամ (նախարար) Տատյանա Վալովայային
Հոկտեմբերի 13-ին ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանն ընդունել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի ինտեգրման և մակրոտնտեսության հարցերով կոլեգիայի անդամ (նախարար) Տատյանա Վալովայային:
Տատյանա Վալովայան շնորհավորել է Սուրեն Կարայանին Հայաստանի Հանրպետության տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի պաշտոնում նշանակվելու առիթով և հույս հայտնել, որ ձևավորված սերտ համագործակցությանը նորանշանակ նախարարի և վերակազմավորված նախարարության պարագայում նոր թափ ու բովանդակություն կհաղորդվի և փոխգործակցությունը կշարունակվի առավել ինտենսիվությամբ ու արդյունավետությամբ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-ԵԱՏՄ փոխգործակցության հետագա զարգացմանն առնչվող հարցեր:
Կողմերն անդրադարձել են նաև Երևանում անցկացվելիք Առաջին Եվրասիական գործընկերության միջազգային համաժողովին քննարկվելիք առանցքային հարցերին:

Minister of Economic Development and Investments of RA Suren Karayan received Tatyana Valovaya, Member of the EEC Board /Minister/
On October 13 , Minister of Economic Development and Investments of RA Suren Karayan received Tatyana Valovaya, Member of the EEC Board /Minister/.
Tatyana Valovaya congratulated Suren Karayan on the occasion of his appointment as Minister of Economic Development and Investments of RA and expressed hope that existing close cooperation in case of newly appointed Minister and restructured Ministry will give new impetus and content to the cooperation and continue the cooperation more intensively and efficiently.
During the meeting were discussed issues related to further development of cooperation between Armenia and the Eurasian Economic Union.
The sides also referred to key issues, which will be discussed during the Eurasian Partnership First International Conference.