Հոկտեմբերի 13-ին ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարությունում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության և Տաջիկստանի Հանրապետության արդյունաբերության և նոր տեխնոլոգիաների նախարարության միջև փոխըմբռնման հուշագրի ստորագրման արարողությունը:
Հուշագիրը ստորագրել են ՀՀ տնտեսական զարգացման նախարար Սուրեն Կարայանը և Տաջիկաստանի Հանրապետության արդյունաբերության և նոր տեխնոլոգիաների նախարար Շավկաթ Բոբոզոդան։
Հաշվի առնելով հայ-տաջիկական երկկողմ առևտրի, տնտեսական հարաբերությունների և սերտ համագործակցության ընդլայնման անհրաժեշտությունը, կողմերը պայմանավորվածություն են ձեռք բերել գործնական քայլեր մշակել առևտրաշրջանառության ծավալների մեծացման, տնտեսական քաղաքականության վերաբերյալ տեղեկատվության փոխանակման, առևտրային խոչընդոտների վերացման և մի շարք այլ հարցերում:

A memorandum of understanding between the Ministries of Armenia and Tajikistan was signed
On October 13, signing ceremony of a memorandum of understanding between the Ministry of Economic Development and Investments of the Republic of Armenia and the Ministry of Industry and New Technologies of the Republic of Tajikistan took place.
The memorandum was signed by the Minister of Economic Development and Investments of the Republic of Armenia Suren Karayan and the Minister of Industry and New Technologies of the Republic of Tajikistan Shavkat Bobozoda.
Taking into consideration the importance of cooperation development between Armenia and Tajikistan in the fields of trade and economy, the sides decided to take practical measures to increase trade turnover, exchange information on economic policy, eliminate trade barriers, etc.