Նախարար Սուրեն Կարայանը հանդիպում է ունեցել է «Հայաստանի զարգացման նախաձեռնություններ» հիմնադրամի ներկայացուցիչների հետ
17 Հոկտեմբեր, 2016
Հոկտեմբերի 17-ին ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը հանդիպում է ունեցել է «Հայաստանի զարգացման նախաձեռնություններ» (IDEA) հիմնադրամի գլխավոր գործադիր տնօրեն Էդգար Մանուկյանի և ընկերության Արցախի ծրագրի ղեկավար Սուրեն Ամիրբեկյանի հետ:
Շնորհավորելով նախարարին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ` Էդգար Մանուկյանն արդյունավետ աշխատանք է մաղթել դժվարին ու պատասխանատու այդ գործում, հայտնելով միասին աշխատելու պատրաստակամությունը: Նա նաև ներկայացրել է հիմնադրամի ընթացիկ և ապագային միտված աշխատանքները, անդրադարձել զբոսաշրջության զարգացման, կրթության, նորարարության և գործարար ոլորտներում կարճաժամկետ և երկարաժամկետ ծրագրերի իրականացման հիմնահարցերին:
Մտքեր են ծավալվել պետություն-մասնավոր հատված փոխգործակցության շուրջ:
Նախարար Սուրեն Կարայանը պատրաստակամություն է հայտնել աջակցելու հիմնադրամի բոլոր հավակնոտ ծրագրերին` նախանշելով համագործակցության որոշ ուղիներ:
Ձեռք է բերվել պարբերաբար աշխատանքային քննարկումներ անցկացնելու համաձայնություն, ինչը հնարավորություն կտա գտնել բարձրացված հարցրերի շուրջ արդյունավետ լուծումներ:

The Minister Suren Karayan received the representatives of IDeA (Initiatives for Development of Armenia) Charitable Foundation
17 October, 2016
On October 17, the Minister of Economic Development and Investments of RA Suren Karayan received the Chief Executive Officer of IDeA (Initiatives for Development of Armenia) Charitable Foundation Edgar Manukyan and the Head of Artsakh Project of IDeA Suren Amirbekyan.
Congratulating the Minister for his appointment, Edgar Manukyan wished him success in this difficult and responsible position and expressed willingness to work together. He also represented the current and future activities of the Foundation, spoke about issues on implementation of short and long-term programs in the field of tourism development, education, business and innovation.
The sides exchanged ideas on cooperation between government and private sector.
The Minister Suren Karayan expressed willingness to support the projects of IDeA Foundation, underlining some ways of cooperation.
The sides decided to organize regular working discussions which will enable to find effective solutions to the raised questions.