Հոկտեմբերի 19-ին ՀՀ Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը հանդիպում է ունեցել «Գրանատուս Վենչուրս» հիմնադրամի համահիմնադիրներ Մանուկ Հերգնյանի և Պիեր Հեննեսի հետ:
Քննարկվել են նախարարության հետ հիմնադրամի փոխգործակցությանն առնչվող հարցեր:
Մանուկ Հերգնյանը ներկայացրել է հիմնադրամի գործունեությունը, նշել տեխնոլոգիական և ինովացիոն ընկերություններում կատարված ներդրումների արդյունավետության մասին: Նա անդրադարձել է խնդրահարույց հարցերին, հավելելով, որ դրանց առնչությամբ ակնկալվում է նաև նախարարության աջակցությունը:
Նախարար Կարայանը պատրաստակամություն է հայտնել բարձրացված հարցերի շուրջ քննարկումներ նախաձեռնելու, որոնք գործնական քայլեր կապահովեն դրանց լուծման համար: Միաժամանակ նախարարն առաջարկել է համատեղել ջանքերը, հաջողակ ծրագրից մինչև հաջողված բիզնեսի իրականացման ճանապարհին, նոր գործիքակազմի միջոցով առավել արդյունավետ լուծումներ գտնելու համար` խոստումնալից երիտասարդներին տալով վստահորեն սեփական նախաձառնություններն իրակականցնելու հնարավորություն:
Հանդիպման ավարտին նախանշվել է առաջիկա հանդիպումը, որի ժամանակ արդեն իսկ քննարկումներ կընթանան կոնկրետ ծրագրի շուրջ:

Minister Suren Karayan meets the representatives of "Granatus Ventures" fund
On October 19, the Minister of Economic Development and Investments of RA Suren Karayan received the co-founders of "Granatus Ventures" fund Pierre Hennes and Manuk Hergnyan.
The sides discussed issues related to cooperation of the "Granatus Ventures" with the Ministry.
Manuk Hergnyan presented the activities of the fund, noted effectiveness of the investments made in technological and innovative companies. He referred to the controversial issues, adding that they also expect support from the Ministry to solve those problems.
Minister Karayan expressed willingness to initiate discussions on the issues raised, which will ensure practical steps for their solution.
At the same time, the Minister proposed to unite efforts on the way of implementation successful business from successful program.
At the end of the meeting the sides outlined the next meeting, during which they will discuss specific project.