Նախարար Սուրեն Կարայանը հանդիպում է ունեցել «Մետրո Գրուպ»-ի ռուսաստանյան ներկայացուցչության ղեկավարի հետ
24 Հոկտեմբեր, 2016
Հոկտեմբերի 24-ին ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը հանդիպում է ունեցել «Մետրո Գրուպ» ընկերության ռուսաստանյան ներկայացուցչության ղեկավար Ալեքսեյ Գրիգորևի հետ: Հանդիպման առանցքում համագործակցության ընդլայնման հարցերն էին:
Ալեքսեյ Գրիգորևը ներկայացրել է ընկերության ռուսաստանյան ներկայացուցչության գործունեությունը, նշել, որ ԵԱՏՄ-ին Հայաստանի անդամակցությունը նոր հորիզոններ է բացել համագործակցության ընդլայնման համար: Ներկայացված լինելով ավելի քան 27 երկրներում և ՌԴ-ում ունենալով խանութների հսկայական ցանց` «Մետրո Գրուպ»-ի ռուսաստանյան ներկայացուցչությունը, որը հայկական մի շարք արտադրողների հետ արդեն իսկ աշխատում է, ներկայում լայն հնարավորություններ է տեսնում նոր ոլորտներում համագործակցության զարգացման համար: Ալեքսեյ Գրիգորևը նախարարին տեղեկացրել է, որ ընկերության ներկայացուցիչները օրերս Երևանում և մարզերում հանդիպումներ են ունեցել մի շարք արտադրողների հետ և բավականին տպավորված են հայկական արտադրանքի որակական ցուցանիշներով և արդեն իսկ նախանշում են համագործակցության բնագավառները:
Նախարար Սուրեն Կարայանը գոհունակություն է հայտնել «Մետրո Գրուպ»-ի` հայկական արտադրանքի նկատմամբ հետաքրքրության և համագործակցության ընդլայնման մտադրությունների առնչությամբ, նշել, որ ամեն ինչ արվում է հայկական արտադրանքը մրցունակ դարձնելու ուղղությամբ: Նախարարը ներկայացրել է առևտրի և որակի ենթակառուցվածքների բարեփոխմանն ուղղված աշխատանքները, վստահեցրել, որ առաջիկայում դրանք ավարտին են հասցվելու միջազգային չափանիշներին համապատասխան, շեշտելով, որ Հայաստանը բաց է արդյունավետ փոխգործակցությունը զարգացնելու համար:
Հանդիպման ավարտին կողմերը ևս մեկ անգամ հավաստել են համագործակցությունն ընդլայնելու պատրաստակամությունը:

Minister Suren Karayan received the Head of METRO AG Office Russia
On October 24, the Minister of Economic Development and Investments of RA Suren Karayan received the Head of METRO AG Office Russia Alexey Grigoriev. Issues on cooperation development have been discussed during the meeting.
Alexey Grigoriev represented the activity of METRO AG Office Russia, mentioned that the membership of Armenia to EAEU has opened new horizons for cooperation development.
Being represented in more than 27 countries and having a wide range of markets in Russia, METRO AG Office Russia already works with a lot of Armenian manufacturers and currently sees great opportunities for cooperation development in new fields. Alexey Grigoriev informed the Minister, that representatives of the company had several meetings with manufacturers from Yerevan and regions of Armenia and are quite impressed with the quality of the Armenian products, so they already outline areas of cooperation.
Minister Suren Karayan expressed satisfaction with the interest of the company and mentioned that everything is being done to make the Armenian product competitive. The Minister represented activity implemented in the field of trade and quality infrastructure, assured that they will be finalized in accordance with international standards and stressed that Armenia is open for effective cooperation development.