Հոկտեմբերի 27-ին ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանն աշխատանքային հանդիպում է ունեցել Համաշխարհային բանկի Տեղական տնտեսության և ենթակառուցվածքների զարգացման ծրագրի (ՏՏԵԶԾ) իրականացմանն աջակցող թիմի հետ` Ահմեդ Այվեդայի գլխավորությամբ:
Նախարարի հետ հոկտեմբերի 24-ին կայացած հանդիպումից հետո` Սուրեն Կարայանին ներկայացվել են ՏՏԵԶԾ վերաբերյալ վերջին օրերին իրականացված աշխատանքները: Ահմեդ Այվեդան նշել է, որ քննարկումները շատ արդյունավետ են ընթանում Զբոսաշրջության պետական կոմիտեի ղեկավար Զարմինե Զեյթունցյանի և այլ պաշտոնյաների հետ: Ծրագրի իրականացմանն աջակցող թիմի ղեկավարը վստահություն է հայտնել, որ արվում է հնարավորը նախանշված ժամկետներում համապատասխան աշխատանքները կատարելու համար;
Նախարար Սուրեն Կարայանը կրկին վստահեցրել է, որ ոլորտը շատ կարևոր է Հայաստանի տնտեսական զարգացման տեսանկյունից, բավականին հավակնոտ ծրագրեր են նախատեսում իրականացնել նախարարությունն ու նորաստեղծ կոմիտեն, և դրանք կյանքի կոչելու համար նախարարը ևս մեկ անգամ հատկանշել է Համաշխարհային բանկի հետ համագործակցությունն ու ՀԲ-ի կողմից տրվող օժանդակությունը:

Regular meeting of Suren Karayan with the Team of the World Bank took place
On October 27, the Minister of Economic Development and Investments of RA Suren Karayan received the Team of Local Economy and Infrastructure Development Project (LEIDP) of the World Bank headed by Ahmed Eiweida.
Activity of LEIDP implemented after the last meeting with the Minister was introduced to Suren Karayan. Ahmed Eiweida mentioned that very effective discussions take place with the Head of Tourism State Committee Zarmine Zeitountsian and other officials. The Head of the team of Local Economy and Infrastructure Development Project (LEIDP) expressed confidence that everything possible is being done to carry out the relevant activity.
Minister Suren Karayan assured one more time that the tourism sector is very important for economic development of Armenia, the Ministry and the newly established Committee plan to carry out serious projects for implementation of which the Minister stressed the importance of cooperation with the World Bank and its support to Armenia.