Նոյեմբերի 5-ին Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում կայացել է հանդիսավոր միջոցառում, որին մասնակցել են ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը և ԼՂՀ էկոնոմիկայի նախարար Անդրանիկ Խաչատրյանը:
Միջոցառման ընթացքում նախարար Կարայանը Արցախի մի շարք համայնքների ներկայացուցիչներին է հանձնել 13 «ՈՒԱԶ» մակնիշի ավտոմեքենաների բանալիները: Ավտոմեքենաները տրամադրվել են ՀՀ և ԼՂՀ էկոնոմիկայի նախարարությունների միջև 50 մլն դրամ դրամաշնորհի տրամադրման մասին կնքված պայմանագրի շրջանակում, որի նպատակն է աջակցել Արցախի համայնքների համաչափ զարգացմանը, գյուղատնտեսության, վերամշակող արդյունաբերության ճյուղերին:
-Համագործակցությունը, որը տեղի է ունենում երկու գերատեսչությունների միջև, այսուհետև կկրի ինստիտուցիոնալ, ամենօրյա բնույթ, ինչը հնարավորություն կտա, որպեսզի տարբեր ուղղություններով լինենք միասին, բոլոր քայլերն իրականացնենք համատեղ` ապահովելով զգալի արդյունքների արձանագրումը ինչպես Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում, այնպես էլ Հայաստանի Հանրապետությունում, - մասնավորապես նշել է ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը` միջոցառման ավարտին պատասխանելով լրագրողների հարցերին:

On November 5, a solemn ceremony, of giving out of UAZ cars to some Artsakh communities took place on the Renaissance Square. The ceremony was attended by the Minister of Economic Development and investments of RA Suren Karayan and Minister of Economy of the Republic of Artsakh Andranik Khachatryan.
During the ceremony, the Minister of Economic Development and Investments of RA Suren Karayan gave keys of 13 UAZ cars to the representatives of some Artsakh communities.
According to the agreement, the Ministry of Economy of the NKR receives from the Ministry of Economy of RA a sum of 50 mln. AMD on the balanced development of the communities, for the purchase of off-highway vehicles to support the agriculture industry and the processing industry.
- The cooperation that is taking place between two departments will bear institutional, everyday character, which will enable us to be together in different directions and carry out all the steps jointly, ensuring significant results both in the Republic of Artsakh and the Republic of Armenia,- noted Minister of Economic Development and investments of RA Suren Karayan responding to the journalists' questions at the end of the event.