Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև համատեղ նախագծերի Ճանապարհային քարտեզ կմշակվի
Նոյեմբերի 22-ին ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարությունում նախարար Սուրեն Կարայանն ընդունել է ՌԴ արդյունաբերության և առևտրի նախարար Դենիս Մանտուրովին:
Սուրեն Կարայանը, ողջունելով հյուրերին, նշել է, որ նախարարությունը հետամուտ է լինելու վարչապետի հետ ավելի վաղ հանդիպման ժամանակ ձեռք բերված համաձայնությունների իրագործմանը: Սուրեն Կարայանի խոսքով, ապրանքների արտահանումը դեպի երրորդ երկրներ երկու երկրների համար կարող է արդյունաբերության զարգացման լավ ուղղություն դառնալ:
Իր հերթին Ռուսաստանի արդյունաբերության և առևտրի նախարար Դենիս Մանտուրովը շնորհակալություն է հայտնել Սուրեն Կարայանին հրավերի, ինչպես նաև «Անտրիկոնտրաֆակտ 2016» համաժողովի կազմակերպմանն աջակցելու համար: Դենիս Մանտուրովը ևս խոսել է երրորդ երկրներ արտահանման հնարավորությունների մասին և այս համատեքստում կարևորել գործարարների համար անհրաժեշտ պայմանների ապահովումը:
ՌԴ արդյունաբերության և առևտրի նախարար Դենիս Մանտուրովի առաջարկությամբ կողմերը պայմանավոևվել են փոքր և միջին ձեռնարկատիրության համատեղ նախագծերի ճանապարհային քարտեզ մշակել:
Հանդիպման ավարտին նախարար Սուրեն Կարայանն իր գործընկերոջը ներկայացրել և նվիրել է հայկական արտադրության Armphone հեռախոսը:
Օրվա ավարտին հյուրերն այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր` հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին: Նախարար Դենիս Մանտուրովը գրառում է թողել Ցեղասպանության թանգարանի հուշագրքում:

Joint projects road map will be developed between Armenia and Russia
On November 22, the Minister of Economic Development and Investments of the RA Suren Karayan received the Minister of Industry and Trade of the Russian Federation Denis Manturov at the Ministry of Economic Development and Investments of the RA.
Welcoming the guest, Suren Karayan said the Ministry will be consistent with the implementation of agreements reached earlier with Prime Minister Karen Karapetyan. The Armenian Minister said the export of goods to third countries can become good direction for the development of industry for two states.
In his turn Russian Minister Denis Manturov expressed gratitude to the Armenian Minister for the invitation, as well as for the assistance on organizing “Anticounterfeiting 2016” Forum in Armenia. Denis Manturov also spoke about the export opportunities to the third countries and in this context attached importance to ensuring necessary conditions for the businessmen.
By his proposal the sides agreed to develop a roadmap for the joint projects of small and medium enterprises.
At the end of the meeting Suren Karayan presented and gave his Russian partner Armenian production Armphone as a gift. Later the guests visited Tsitsernakaberd Memorial to pay tribute to the memory of the Armenian Genocide victims. Russian Minister Denis Manturov left a note in the Commemoration Book of the Genocide Museum-Institute.