Նոյեմբերի 29-ին ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարությունում տեղի է ունեցել աշխատանքային քննարկում, որը վարել է նախարար Սուրեն Կարայանը։ Հանդիպմանը մասնակցել են ՀՀ տարբեր գերատեսչությունների ներկայացուցիչներ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է մարտին Դուբայում կայանալիք Հայաստանի ներդրումային միջավայրին նվիրված համաժողովի կազմակերպումը։
Քննարկման մասնակիցները պայմանավորվել են ամբողջացնել նախապատրաստական աշխատանքները և ներդրումային ծրագրերը ըստ ոլորտների՝ կապ և տրանսպորտ, էներգետիկա, արտադրություն, ագրոսնունդ, կրթություն, քաղաքաշինություն, բնապահպանություն, հետազոտություն և առողջապահություն, բարձր տեխնոլոգիաներ և հանքարդյունաբերություն։ Կպատրաստվեն համապատասխան շնորհանդեսներ և բիզնես-ծրագրեր՝ համաժողովին ընդառաջ։
Քննարկվել է նաև Արաբական Միացյալ Էմիրությունների հետ համատեղ ներդրումային հիմնադրամ ստեղծելու հեռանկարը:

Discussion on organization of upcoming investment conference in Dubai
On November 29, a meeting-discussion, chaired by Minister Suren Karayan, was held at the Ministry of Economic Development and Investments of the RA.
The meeting was attended by the representatives of different RA ministries.
During the meeting were discussed the issues related to organization of conference on Armenia's investment environment to be held in Dubai.
The participants agreed to finalize preliminary works , as well as investment projects by sectors; communication and transport, energy, manufacturing, agro food, education, urban development, nature protection, research and healthcare, high technologies and mining.
Before the conference appropriate business plans and presentations will be prepared.
The participants of the meeting also discussed the prospect to establish a joint investment fund with the United Arab Emirates.