ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը հունվարի 18-ին հանդիպել է իռալնդացի գործարար Մայքլ Բյուրքի հետ: Վերջինս Հայաստանում գործունեություն է ծավալում դեղագործական ոլորտում:
Նախարար Սուրեն Կարայանը գործարարին է ներկայացրել այս ոլորտում հաջողություն գրանցելու հնարավորությունները և հեռանկարները: Նախարարի խոսքով` ոլորտի զարգացման և արտահման խթանման համար էական նշանակություն ունի Եվրասիական տնտեսական միության տարածքում այս տարվա հունվարի 1-ից գործող դեղերի միասնական շուկան, որը դյուրացրել է դեղերի գրանցման գործընթացը:
Մայքլ Բյուրքը նշել է, որ հետաքրքրված է իրականացելու աշխատանքներ Հայաստանում դեղերի փաթեթավորման ձեռնարկության հիմնման ուղղությամբ:
Նախարար Սուրեն Կարայանը հայտնել է, որ նախարարությունը պատրաստ է աջակցել գործարարին իր աջակցության գործիքակազմով և Հայաստանի զարգացման հիմնադրամում գործող «մեկ պատուհանի» շրջանակներում: Իռլանդացի գործարարի առաջարկով համագործակցություն կհաստատվի Ireland Enterprise և Իռլանդիայի զարգացման գործակալությունների հետ, որոնք կառավարության և ներդրողների ու գործարարների հետ փոխգործակցության հաջողված փորձ ունեն:

On January 18, the Minister of Economic Development and Investments of RA Suren Karayan received Irish businessman Michael Burke, who implements activity in Armenia in the field of pharmacy.
Minister Suren Karayan represented the opportunities and prospects to succeed in this field to the businessman. According to the Minister, the single market of pharmaceuticals of the EAEU which operates since January 1, 2017 plays a key role in the development of the sector and export promotion as it has facilitated drug registration process.
Michael Burke mentioned that he is interested in establishing pharmaceutical packaging company in Armenia.
Minister Suren Karayan said that the Ministry is ready to assist the businessman with its support tools and within the framework of “One Window” policy of the Development Foundation of Armenia. With the offer of Michael Burke cooperation will be launched with Ireland Enterprise and Ireland Development Agencies which have successful experience of cooperation with the Government, investors and entrepreneurs.
Warning: Unknown: open(/var/lib/php5/sess_3qv6kp0jm1i002cs0hj6ll111nl64945, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php5) in Unknown on line 0