Նախարար Սուրեն Կարայանը հանդիպել է չեխ գործարարների հետ
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը հունվարի 18-ին հանդիպել է չեխ գործարարների հետ, որոնք ցանկանում են Հայաստանում գործունեություն ծավալել:
«Չեխոսլովակ գրուպ» ընկերությունը, որը ներկայացնում է «Տատռա» կազմակերպությունը, մասնավորապես հետաքրքրված է Հայաստանում հանրային տրանսպորտի համակարգի զարգացմամբ և տարբեր ոլորտներում օգտագործվող մեքենաների սպասարկման կենտրոնի ստեղծմամբ:
Կազմակերպության ներկայացուցիչ Ջիրի Վաբռան ներկայացրել է Երևանի հանրային տրանսպորտի զարգացման նախնական առաջարկը:
Սուրեն Կարայանի հետ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել, որ կազմակերպության առաջարկները կներկայացվեն համապատասխան գերատեսչություններ` դրանց շուրջ հետագա քննարկումներն ապահովելու համար: Ջիրի Վաբռան շեշտել, որ նախկին ԽՍՀՄ պետությունների շարքում Հայաստանն առաջին երկիրն է, որի հետ կազմակերպությունը մտադիր է համագործակցել:
Կողմերը պայմանավորվել են մշտական կապի մեջ լինել հետագա աշխատանքները և կազմակերպության ծրագրերը իրագործելու նպատակով:

On January 18, the Minister of Economic Development and Investments of RA Suren Karayan met Czech businessmen who are interested in implementing activity in Armenia.
“Czechoslovak Group” company which represents “TATRA” company is interested in implementing activity in public transport system development in Armenia.
The representative of the company Jiri Vabra represented preliminary offer of Yerevan public transport development.
An agreement was reached with Suren Karayan that the recommendations of the company will be submitted to corresponding institutions to ensure the further discussions on them. Jiri Vabra stressed that Armenia is the first country among former USSR countries with which the company intends to cooperate.
The parties agreed to be in touch in order to implement future activities and projects of the company.