ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը հանդիպել է Եվրոպական արտաքին գործերի ծառայության Արևելյան Գործընկերության, Ռուսաստանի, Կենտրոնական Ասիայի, տարածաշրջանային համագործակցության և ԵԱՀԿ հարցերով տնօրեն Լյուկ Դեվինյեի հետ։
Քննարկվել են ՀՀ-ԵՄ նոր շրջանակային համաձայնագրի առևտրի և ներդրումների հարցերի ուղղությամբ բանակցությունների ընթացին առնչվող հարցեր: Անդրադարձ է եղել են նաև ՀՀ-ԵՄ համագործակցության կոմիտեի աշխատանքներին, որի համանախագահներն են հայկական կողմից` ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը, եվրոպական կողմից` Լյուկ Դեվինյեն:
Կողմերը պայմանավորվել են շարունակել երկկողմ քննարկումները հաջորդ ամիս` բանակցային գործընթացում առկա հարցերը վերջնական համաձայնեցնելու նպատակով:

Suren Karayan met Luc Devigne to discuss cooperation between Armenia and the European Union
The Minister of Economic Development and Investments of RA Suren Karayan met the Deputy Managing Director of European External Action Service for, Eastern Partnership, Russia, Central Asia and OSCE Luc Devigne.
Issues on the process of negotiations on the Armenia-EU new framework agreement on trade and investments have been discussed. The sides spoke about the activity of Armenia-EU Cooperation Committee. The Co-Chairman of the Committee from the Armenian side is the Minister of Economic Development and Investments of RA Suren Karayan and from the EU side the Co-Chairman is Luc Devigne.
The parties agreed to continue bilateral discussions next month in order to coordinate issues of negotiations.