Մոսկվայում կայացել է «Պրոդէքսպո 2017» 24-րդ միջազգային ցուցահանդեսին նվիրված մամուլի ասուլիս
Փետրվարի 1-ին Մոսկվայում՝ Ռուսաստանի Դաշնության «Էքսպոցենտր» խոշոր ցուցահանդեսային կենտրոնում, տեղի է ունեցել սննդամթերքի, խմիչքների և դրանց արտադրության հումքի «Պրոդէքսպո 2017» 24-րդ միջազգային ցուցահանդեսին նվիրված մամուլի ասուլիս, որին մասնակցել է Հայաստանի առևտրական ներկայացուցիչ Կարեն Ասոյանը, ով ասուլիսի մասնակիցներին տեղեկացրել է ցուցահանդեսին Հայաստանի ընկերությունների մասնակցության մասին։
Կարեն Ասոյանի տեղեկացմամբ՝ փետրվարի 6-ից 10-ը կայանալիք «Պրոդէքսպո 2017» միջազգային ցուցահանդեսին Հայաստանը կներկայանա երկու առանձին տաղավարով` մասնակցությամբ սննդամթերքի, կոնյակի և գինու արտադրության շուրջ 44 ընկերությունների` Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի և ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարության աջակցությամբ։ Հայաստանի առևտրական ներկայացուցիչը նաև հայտնել է, որ ռուսական խոշոր առևտրային ցանցերի հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն` ցուցահանդեսի անցկացման օրերին վերջիններս կայցելեն Հայաստանի տաղավարները՝ տեղում ծանոթանալու հայկական ընկերությունների արտադրանքին։
Ասուլիսին մասնակցել են ՌԴ գյուղատնտեսության նախարարության, ոլորտային միությունների, ինչպես նաև ցուցահանդեսի մասնակից երկրների ներկայացուցիչներ։
«Պրոդէքսպո 2017» միջազգային ցուցահանդեսին կմասնակցեն երկու հազար ընկերություններ 60 երկրներից, որոնցից 28-ը կներկայանան ազգային տաղավարներով։ Ցուցահանդեսի ընթացքում կգործի առևտրային ցանցերի կենտրոն՝ մասնակցությամբ 120 ցանցային խանութների։

On February 1, a press conference was held dedicated to the organization of the 24th international "Prodexpo 2017" exhibition for Food, Beverages and Food Raw Materials at Expocentre Fairgrounds in Moscow. Karen Asoyan, trade representative of Armenia informed the participants of the press conference that Armenian companies will participate in the exhibition.
According to Karen Asoyan, Armenia will be presented in two separate pavilions with participation of over 44 companies producing food, wine and brandy during "Prodexpo 2017" exhibition, which will be hold from February 6 to 10.
The press conference was attended by the representatives of the Ministry of Agriculture of the Russian Federation, as well as representatives of countries participating in the exhibition.
Two thousand companies from 60 countries, 28 of which will have national pavilions will take part in the exhibition.
During the exhibition will operate a center of commercial networks with participation of 120 stores.