Սուրեն Կարայանը հանդիպել է Լյուկ Դեվինյեի հետ` քննարկելու առևտրին և ներդրումներին առնչվող հարցեր
Փետրվար 2-ին ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը հանդիպել է Եվրոպական արտաքին գործերի ծառայության Արևելյան Գործընկերության, Ռուսաստանի, Կենտրոնական Ասիայի, տարածաշրջանային համագործակցության և ԵԱՀԿ հարցերով տնօրեն Լյուկ Դեվինյեի հետ։
Քննարկվել են ՀՀ-ԵՄ նոր շրջանակային համաձայնագրի առևտրի և ներդրումների հարցերի ուղղությամբ բանակցությունների ընթացքին առնչվող հարցեր, ինչպես նաև արծարծվել են 2 շաբաթ առաջ տեղի ունեցած հանդիպման պայմանավորվածությունները:
Քննարկումներ տեղի կունենան նաև Եվրահանձնաժողովի ընդլայնման հարցերով բանակցությունների ու հարևանության քաղաքականության հարցերով գլխավոր տնօրեն Քրիստիան Դանիելսոնի հետ, ով այսօր ևս ժամանում է Երևան:

On February 2, the Minister of Economic Development and Investments of RA Suren Karayan met the Deputy Managing Director of European External Action Service for, Eastern Partnership, Russia, Central Asia and OSCE Luc Devigne.
Issues on the process of negotiations on the Armenia-EU new framework agreement on trade and investments have been discussed, as well as discussed the arrangements of the meeting held 2 weeks ago.
Discussions will also be held with Christian Danielsson, Director-General for Neighbourhood and Enlargement Negotiations at the European Commission, who is arriving in Yerevan today.