Միջգերատեսչական հանձնաժողով
2011 թվականի դեկտեմբերի 23-ին ՀՀ վարչապետի N 1247 - Ա որոշմամբ ստեղծվեց մշտապես գործող միջգերատեսչական հանձնաժողով, որի նպատակն է գնահատել մասնավոր նախաձեռնությամբ ազատ տնտեսական գոտի ստեղծելու համար ներկայացված հայտը և թույլտվություն տրամադրել ազատ տնտեսական գոտում շահագործողներին (այսուհետ` միջգերատեսչական հանձնաժողով):
Կ Ա Զ Մ
ՄԻՋԳԵՐԱՏԵՍՉԱԿԱՆ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎԻ
1. Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար (հանձնաժողովի նախագահ)
2. Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարի առաջին տեղակալ
3. Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի տեղակալ
4. Հայաստանի Հանրապետության ֆինանսների նախարարի տեղակալ
5. Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմի ծրագրերի փորձաքննության վարչության պետ (համաձայնությամբ)
6. «Բիզնես Արմենիա» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն (համաձայնությամբ)
7. Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության աշխատակազմի Եվրասիական տնտեսական միության և արտաքին առևտրի վարչության պետ
8. Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանը ենթակա պետական եկամուտների կոմիտեի մաքսային վիճակագրության և եկամուտների հաշվառման վարչության պետ
9. Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության աշխատակազմի ներդրումային քաղաքականության վարչության պետ (հանձնաժողովի քարտուղար)

On 23 December, 2011 a permanent Interagency Commission was established by the N 1247 - A decision of the Prime Minister of Armenia for assessing the bid to establish a free economic zone on private initiative and granting permits to the residents of the free economic zone (hereinafter, interagency commission)
STRUCTURE
OF INTERAGENCY COMMISSION
1. Minister of Economic Development and Investments of the Republic of Armenia (Chairman of the interagency commission)
2. First Deputy Minister of Justice of the Republic of Armenia
3. Deputy Minister of Economic Development and Investments of the Republic of Armenia
4. Deputy Minister of Finance of the Republic of Armenia
5. Head of Programs Expertise Department of the Office of the Prime Minister of the Republic of Armenia (upon consent)
6. Executive Director of “Business Armenia” foundation (upon consent)
7. Head of EAEU and Foreign Trade Department of the Ministry of Economic Development and Investments of the Republic of Armenia
8. Head of Customs Statistics and Income Registration Department of State Revenue Committee of the Republic of Armenia
9. Head of Investment Policy Department of the Ministry of Economic Development and Investments of the Republic of Armenia (Secretary of the interagency commission)